Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

-novinky 2008-

                                       červenec-září                                    

 

 

Letní výcvikový tábor kk Zetor

 

 v Brně

 

31.6.-8.7.2008

 

Stejně jako minulý rok jsme s Ejmi i letos strávily první prázdninový týden na výcvikovém táboře agility a základní poslušnosti v Brně v areálu kynologického klubu Zetor.

 

Celý článek si můžete přečíst ve Výcvikovém deníčku

 

Na všechny moje fotky se podívejte TADY

fotky od Betky najdete ZDE

a další kupu od Elišky zase TADY 

 

sestřih fotek a videa od Betky ZDE

kk Zetor

agility Zetor

Obrazek

Doma jsme se "ohřály" čtyři dny, vyprali všechno prádlo a odjeli na dovolenou. 

 

Dovolená 08-Novohradské

 

 hory-Klení

 

12.-19.7.08

 

Na druhou společnou dovolenou s Ejmi jsme se vypravili do jižních Čech-Novohradských hor. Ubytování jsme měli objednané ve vesničce Klení 25 km od Č.Budějovic. Bydleli jsme v oplocené chaloupce se dvěmi patry, společně s tetou, strejdou a sestřenkou. Prostředí bylo nádherné...jen počasí nás celý týden trošku zlobilo.

 

 

Celý článek ZDE

FOTO

 

 

6.8.08-cvičák a návštěva

Dneska odpoledne jsme si s Ejmi udělaly výlet do Počna. Prošly jsme se v zámeckém parku, daly si zmrzlinu a stavily se zacvičit si na cvičáku. Moc jsme si to spolu užily.

více ve Výcvikovém deníčku

Navečer k nám na návštěvu přijela babička..tentokrát ne s jedním, ale se dvěma psy, takže u nás bylo vážně veselo. Na hlídání je totiž u babičky i dvanáctiletá Westice Besynka. Páníčci si jeli užívat k moři a ona odpočívá u babičky. Na zahradě byly tedy hned tři fenky. Holky se docela snášely...spíš bych řekla, že si sebe moc nevšímaly...jen Danča měla občas pocit, že ona je tu doma a musela to dávat najevo.

FOTO

 

8.-10.8.2008- zase Brno :)

Moc dlouho jsem to nevydržela a v pátek jsem se autobusem vypravila opět na Moravu-do Brna. Jela jsem přes tři hodiny a na Brň. nádraží už na mě čekala Betka se svojí sestřičkou Kačkou. :) Přijela jsem se podívat na klubovou výstavu Border Colií a nedělní závod ve Flyballu, a taky si užít jeden z posledních prázdninových víkendů se skvělou kamarádkou a hlavně daleko od domova. Škoda, že jsem s sebou neměla Ejmi, ale byla by to velká starost na víc. Dočasně ubytovaná jsem byla u Betčiné tety...ještě jednou moc děkuju! V sobotu jsme vstávaly už brzo ráno a vydaly se směr kk Zetor na výstavu. Borderkami se to tam jen hemžilo a některé byly oprvadu krásné. Nás ale asi nejvíc uchvátilo štěňátko Eli( viz foto). Sice bylo, na co se dívat, ale nás to moc dlouho nebavilo, takže jsme většinu stejně prokecaly spolu nebo s kamarády z výcv. tábora. Neděle už byla o moc zajímavější a flyball mě naprosto uchvátil! Atmosféra, která na závodě panovala a radost a nadšení všech těch pejsků byla prostě nepřekonatelná! Dokonce zde padl i nový český rychlostní rekord, o který se postaralo družstvo Hop Trop Dreams z Prahy a to v čase 18.19 s. Samozřejmě jsem nejvíc fandila jedinému zástupci Labradora..hnědé fence "Nýje", která statečně bojovala za družstvo Green Pirates z Hradce Králové.  Kolem dvanácté jsme ale opět nasedly na autobus(už se všemy věcmi) a přesně ve tři jsem odjela zpátky domů. Víken byl úžasněj..moc jsem si to užila a doufám, že holky taky!

FOTO 

Ještě na jednu novinku, co se povedla naší Ejmince jsem zapomněla! Na procházce se jí podařilo ztratit obojek. Byl to ten krásný červený s kytkami, na kterém měla připnutou známku, známku o očkování prosti vzteklině a co mě nejvíc mrzí...tagisku se jménem a tel.číslem. Obojek jsme hledali, ale nenašli, takže teď Ejmi nosí novou známku na obojku řetízkovém(výcvikovém) a čekám, až mi někde do oka pdne nějaký nový. Nové číslo známky je 117, tak snad nám sedmička přinese štěstí. ;o)

17.8.08

Dneska jsme s Ejmi byly po hodně dlouhé době zase na cvičáku. Moc se tam toho nezměnilo. :o) Cvičily jsme ale jen chvilku, protože Ejmi byla z těch všech psů pece jen trošku "vyjukaná". Cvičení ji ale moc bavilo a šlo nám to docela dobře. ;) Příště už toho snad zvládneme víc!

22.8.08

Dneska jsme měly psí návštěvu. Přišla se za námi podívat berňačka Arja z Citova dvora se svými páníčky. Holky si krásně hrály. Byly ale jako hromobití, protože přes to, že Arinka je ještě štěně, má už přes 30 kg, takže když se řítily po zahradě, sotva se stíhaly vyhýbat! Pokoušela jsem se je i fotit, ale většinou mi na fotkách zůstaly dva fleky. :o) Ještě lepší to bylo večer, kdy jsem foťák jen namířila do tmy a čekala co z toho bude. Arje se moc líbily naše ovečky a projevila se skoro jako správný pastevecký pes. ;o) Návštěva u nás vydržela až do 22:00 hod. a myslím, že Arja musela spát asi tak dobře jako Ejma, protože vyblbnuté byly pořádně! Těšíme se na další návštěvu!

Fotky

Za prázdniny jsme potkaly i spoustu dalších kamarádů. Ejminka teď občas běhá s zatím malou černou labradoří holčičkou Kimi, s Ridgebackem Aaronkem nebo dvouletým Hovawartem.

23.8.08-Záchranná akce.. :o)

Dneska jsme s Ejmi šly jako vždycky na procházku. Nahoře na kopci jsme potkaly dva psí kamarády a RB Aaron s paničkou Katkou s námi pak šli ještě dolů k potoku. Tam si psiska krásně hráli a běhali do potoka a zpátky. Najednou ale Aaronek přiběhl a se zvednutou packou si sedl vedle nás. Z packy mu tekla krev, a to docela dost. Nějak se mu povedlo říznout se přesně pod polštářek pátého drápku..a docela hluboko. Neměly jsme s sebou ale nic, čím bychom tlapku obvázaly, a tak jsme s Ejmi šly domů, abychom něco přinesly. Zpátky jsem už ale jela jen já..aby to bylo rychlejší, a Ejmu jsem nechala doma. Aaronkovi jsme tlapku obvázaly obvazem a čekaly na odvoz. Byl statečnej...ale asi ho to dost bolelo.

Přejeme Aaronkovi brzké uzdravení..Ejminka se už těší na další proběhnutí!

 

30.8.08

Dneska bylo nádherně, a tak jsme se s Ejmi vydaly na procházku k rybníku. Vzaly jsem s sebou i dummy, ale nakonec se nekonal aport z vody(protože byla dost špinavá), ale aport na suchu. Ejmi to šlo moc hezky. Procvičily jsme i poslušnost a pak si vycházku protáhly ještě přes pole.

FOTO

1.9.08

Tak nám začala škola. :-( Jelikož jsem v "prváku", tak nás všichni začínají strašit maturitou, ale ono to snad tak tak strašný nebude. ;-) Taky nás čekají taneční..no to bude něco.

 

7.-15.9.08

Ejminka prožívá svou první FALEŠNOU BŘEZOST! Opatruje hračku aˇhodně kňučí. První den měla trošku teplotu(horký čumák, a nateklé a horké břicho), tak jsem jí to navečer ochladila ledem. Teď už má akorát trošku nateklé "cecíky" a je mazlivá a ukňučená. 

 

Mistrovství VČO Lipiny

Jako každý rok se kvapem blíží kočárové závody, které pořádá náš klub. V so 6.9. jsme dodělávali poslední organizační věci(natírání překážek...). 12.9. to všechno vypuklo. Jako vždy se začínalo pátečními drezurami..pak sobotní maraton a nakonec nedělní parkury. Závody byly super..a vše se vydařilo, jen v sobotu nás zaskočila zima. Více na www.jkbohuslavice.blog.cz .

16.9.08

Dneska slavím svoje 16. narozeniny!!!!

Zaskočil nás hodně studený podzim!!!

Opravdu je teď strašná zima. Sundaly jsme obojek proti klíšťatů a Ejmi dostala do boudy teplejší deku. ;-) Taky začíná pěkně línat, takže se snažíme každý den vyčesávat. Na procházky chodíme po škole, takže někdy pěkně pozdě. Fotit není čas a ani na to není počasí. Ejmi už ani sama od sebe neleze do potoka. Snad se má ale zase oteplit, takže musíme doufat, že si ještě užijeme teplejší podzim.