Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

-AKCE-

 

 

••2009••                                                                          

 

Výlet k písáku-19.8.09                                                              Fotky

LVT Brno-30.6.-8.7.09                                                      Fotky 1/2

V Opočně s Veny-9.4.09                                                        Fotky

Oslava třetích narozenin-26.3.09                                               Fotky

Výlet do Bačetína-3.1.09                                                            Fotky

••2008••                                                                          

Výlet do Opočna-30.12.08                                                        Fotky

Vánoce 2008                                                                           Fotky

Ejminka u koní-17.11.08                                                          Fotky

Dny BC Brno-8.-10.8.08                                                            Fotky

Dovolená Novohradské hory-12.-19.7.08                                    Fotky

LVT Brno-31.6.-8.7.08                                                    Fotky/Video

Zkouška BH-26.4.08                                                                 Fotky

Víkend na chalupě-18.-20.4.08                                                 Fotky  

Oslava druhých narozenin-26.3.08                                             Fotky

••2007••                                                                                        

Vánoce 2007                                                                           Fotky

Zkouška ZZO-18.11.07                                                             Fotky

 

Svatováclavské slavnosti Dobruška-29.9.07                                

MČR v jízdě spřežení Bolehošť-Lipiny-15.9.07                             Fotky

Dovolená Jizerské hory-14.-21.7.07                                           Fotky 

LVT Brno-29.6.-7.7.07                                                              Fotky

 

Ideální víkend-23.-24.6.07                                          Fotky A/Fotky B

Víkendové stanování-9.-10.6.07                                                Fotky

Procházka k Broumaru-7.5.07                                                    Fotky

Oslava prvních narozenin-26.3.07                                              Fotky

Návštěva Apolenky                                                                   

Výlet do zámeckého parku Opočno-27.1.07                                Fotky

••Shrnutí roku 2007••

••2006••                                                                                        

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

------------------------------------------------------------------------------

 

 

•Akce 2009•

 

Výlet k písáku-19.8.09                                                        Fotky

Bylo to asi takhle. :) Na začátku byl jeden skvělý nápad. "Pojedeme na výlet!" Byly prázdniny, krásné počasí, tak proč ne. Cíl cesty jsme našly taky celkem rychle. Už několikrát jsme totiž autem projížděli okolo krásného písáku v Borohrádku a vždycky jsem si v duchu říkala, jak by se tam Ejmi líbilo. A tak jsme vyrazily. V úterý večer jsme zabalily věci a ve středu 19.8. ráno jsme se vypravily. Kam? No přeci na vlak!! Já, Ejminka a naše věrná parťačka kamarádka Bára. Možná vám všem přijde cesta vlakem naprosto normální. Pro nás to byla ale asi největší překážka z celého dne! :D Vlakem jsem totiž jela naposledy asi ve třetí třídě ve školce. U stojvedoucího jsme statečně koupily lísky Opočno-Borohrádek a usadily se na pohodlné sedačky. Když se vlak rozjel Ejmi nevěřícně koukala co se to děje. Je sice zvyklá na celkem časné cestování autem i autobusem, ale zvláštní zvuky ve vlaku ji trošku překvapily. Ještě že to netrvalo dlouho a byl před námi první přestup. Na druhý pokus jsme našly správný vlak :) a pokračovaly v cestě. Ejmi si po chvíli zvykla, takže jsme nakonec uznaly, že vlakem je to vážně lepší, než autobusem. Rychlejší, pohodlější, levnější atd. :) Druhý přestup nás čekal v Týništi. Tady jsme na vlak musely chvilku čekat, a tak se Ejmi aspoň napila a trošku proběhla. Poslední část cesty nakonec utekla jako nic a my se po hodině jízdy vlakem ocitly na nádraží v Borohrádku, 40 km od domova. A kam teď!?! Celkem bez problému jsme došly na náměstí a odtud nás vedl instinkt. Nakonec jsme se ale stejně raději na cestu k písáku zeptaly. :) Cesta nám trvala asi čtvrt hodiny a byly jsme u cíle! Před námi se otevřel výhlet na obrovský a nádherný Borohrádecký písák. Navíc tu ani nebylo moc lidí..prostě paráda. Našly jsme si místečko dál od cesty a jen co jsme rozložily věci, šly jsme vyzkoušet vodu. Bylo totiž vážně vedro! :) Voda byla akorát studená, akorát hluboká i akorát čistá. Prostě všechno vypadalo na skvělý den! Ejmi byla nadšená a nejraději by se z vody za celou dobu nehnula. Neúnavně nám stále lovila a přinášela tenisák a to i přes to, že to od vody na deku bylo docela dokopce. Den to byl úžasnej, krásnej a nepřekonatelnej. I přes to, že okolo druhé přišlo k vodě i víc lidí Ejminka byla moc moc hodná. Dokonce si našla i kamarádku. Dvouletou irskou setřici Tequilu, se kterou si chvilku hrála a běhala. U písáku jsme strávily dohromady asi 5 hodin a okolo čtvrté jsme se zase vydaly na cesu na nádraží. Domů už to bylo snadné. Hodina ve vlaku uběhla jako nic a my byly zase doma. V hlavě spouta krásných zážitků z jednoho z nejhezčích prázdninových dní a dokonce i docela slušně opálené. :) Ejminka šťastná, vyplavaná, vylítaná a spokojená. Prostě den jak má být!

Bohužel jsme ale doma zapomněly foťák, takže máme jen pár fotek z mobilu. :(

 

 

LVT Brno-30.6.-8.7.09                                                 Fotky 1/2

Tento týden jsme se s Ejjmi již potřetí zúčastnily výcvikového tábora agility dětí se psy v areálu kk Zetor v Brně. Možná vás překvapí, že jsme přes to, že je mi téměř 17, jely na dětský tábor, ale tenhle je prostě výjimečný a s Ejmi to tam máme opravdu rády, takže tam budeme jezdit dokud jen budeme moci. :D :D Nakonec tam ani nejsme jediní, kteří už tak trošku přesahují limit 15 let. :D

 

Letošní tábor se nijak zvlášť nelišil od minulých ročníků. Tříhodinovou cestu jsme zvládli dobře, po příjezdu jsme postavili stan a pak už se připojily k Martě, Justymu a Sárince..našim táborovým parťákům. Po nástupu jsme se dozvěděly že letos bude naším vedoucím na hry a venčení Radovan a také to, do jaké skupiny na výcvik agility budeme patřit. Lehký rozřazovací běh jsme stejně jako většina zaběhly bez chyby. Obrovským překvapením pak pro nás bylo, když jsme se mohly zařadit do 1. skupiny..tedy té nejlepší..pod vedení Oliny Edrové a Radovana Lišky.

 

Zbytek týdne už probíhal ve stejném duchu, jako v předchozích letech. Spousta her, zábavy, ale i výcviku, rad a ponaučení. V pátek mi Ejmi malinko nahnala hrůzu, když celý den zvracela..nakonec se to vše ale ukázalo jako obyčejná nevolnost..naštěstí. Celý týden Ejmi při výcviku skákala překážky velikosti medium..i ty ale při 30°C vedrech opravdu stačily a Ejminka byla mnohdy odrovnaná už po druhém běhu. Všechny parkury, které nám stavěl převážně Radovan se nám moc líbily, ikdyž jsme občas s některými pasážemi měly problémy a věřím, že jsme se naučily spoustu nového. :)

 

V závodě agility, který proběhl tradičně na konci táborového týdne, jsme se umístily na skvělém 16. místě. Ve sprintu jsme skončily na místě 6. s časem 15,3 s.

 

Tábor byl prostě opět super!! :D a příští rok..? jedeme zase! ;)

 

fotky kk Zetor

fotky Terka

 

 

 

 

 

V Opočně s Veny-9.4.09                                                    Fotky 

Dneska jsme se s Ejmi vydaly na dlouho plánovaný výlet s mojí spolužačkou a její roční fenkou Border Teriera Veny. Zvolily jsme osvědčenou trasu. Autobusem do Opočna, procházka v zámeckém parku a pěšky domů. Počasí bylo přímo nádherné...23°C, sluníčko a slabý větřík! :o) V Autobuse se na sebe holky moc netvářily ale zřejmě za to mohla nervozita z náhubků a samotného autobusu, protože hned jak jsme košíky sundaly a holky pustily navolno, začaly si spolu rozumět a krásně se proběhaly. Do zámecké zahrady se Ejmi samozřejmě nejví těšila na obrovské rybníky spojené potokem a spoustu kačen. Její plavecké umění jsme taky proto hnedka předvedly. Chvilku jsem jí házela dummy a Ejminka nadšeně a oddaně nosila a nosila. :D Veny všechno pozorovala ze souše a doprovázela občasným štěkotem. Ještě totiž v životě neplavala a vody se docela bála! Proto pro nás bylo obrovským překvapením, když při jedom z Ejminých aportů najednou skočila do vody a začala plavat!!!! :) Trošku ale asi neodhadla hloubku a tak se zase co nejrychleji vrátila na souš..i přes to ale Venda porvé PLAVALA!!!! Když jsme prošly celý park pomalu jsme se vydaly na cestu domů. Holky jsme doprovodily až na autobus a ještě jsme se stavily u pana veterináře pro odčervovací tablety a obojek proti klíšťatům. Výlet se nám strašně moc líbil a brzo si tuhle dámskou jízku určitě zopakujeme!

 

 

 

Oslava třetích narozenin-26.3.09                                     Foto   

 

Ani se mi nechce věřit, že jsou to už 3 roky co se Ejmi narodila a skoro tři roky co je s námi. Dneska jsme s Ejmi oslavily její TŘETÍ narozeniny! Protože venku bylo dost ošklivě, vzala jsem ji domů a dárečky i dortík dostala tam. Udělala jsme pár fotek s dortem, které se mi jako každý rok moc nepovedly, protože udržet Ejminku sedět u dortu aniž by ho mohla aspoň oblíznout je vážně makačka. A tak jsem to moc nezdržovala...potřepala jsem jí packou :o), dala dárečky a hned ji nechala dortík ochutnat. Musím se taky trochu pochválit =), protože dort se mi docela povedl a byl moc pěknej a podle Ejmina mlaskání i dobrej. :-P Ke třetím narozeninám dostala Ejminka novou hračku..buřtíky na provaze. Miluje přetahování a do hračky se hned zamilovala. Taky to bude super motivace na agility. :-) Dostala taky samozřejmě spoustu dobrot. Oslavu jsme zakončily procházkou...ikdyž pořádně deštivou.

 

 

 

 

Výlet do Bačetína-3.1.09                                                   Foto   

Na dnešek jsme naplánovali velký výlet. Nakonec s naší rodinkou a sousedy vyrazila ještě moje kamarádka Vendy, která měla nějak moc elánu a chtělo se jí mrznout, tak jsme ji vzali s sebou. :o) Ráno nás sice výlet malinko zpochybnil teploměr, ketrý ukazoval -15°C...kolem poledne už bylo "jen" okolo -10 °C, a tak jsme mohli vyrazit. Nejprve jsme nasedli na autobus a vydali se směrem na 7 km vzdálený Bačetín. Od tud už jsme "po svých" vyrazili domů. Přivítala nás nádherně zmrzlá krajina a všude okolo 5 cm sněhu. Na vyřádnění a krásnou procházku akorát. Z Bačetína jsem po polních cestách a lesem přes řeku Brtvu dorazili až do Dolního Spáleniště a odtud do Domašína. Cesta vedla krásnou přírodou..kolem zamrzlého potoka..prostě krása! Dovedla nás až do Valského údolí a do Křovic. Ejmi skoro celou dobu běhala na volno. Jen v lese nebo u hlavních cest jsem ji brala na stopovačku nebo vodítko...přece jen se hárá a nechtěla jsem moc riskovat její vášeň pro honění lesní zvěře. :o)) Z Křovic jsme to do Dobrušky měli už jen kousíček a na náměstí jsme se chtěli stavit na pohár, ale bohužel mě zklamaly všechny restaurace cedulkou s přeškrtnutým pejskem. :-( A tak jsme se vydaly s Ejmi domů. Výlet se nám moc líbil..jen to sluníčko mohlo trošku vykouknout, aby byly hezčí fotky! I tak se ale nějaké povedly a ty už jsou vefotogalerii. Urazili jsme okolo 10 km a všem děkujeme za skvělou společnost!

 

 

•Akce 2008•

 

Výlet do Opočna-30.12.08                                                   Foto   

Předposlední den v roce 2008 jsme se s paňulí rozhodly vyrazit na vééélikánskou procházku do Opočna. V plánu jsme měly cestu autobusem, procházku nádhernou zámeckou zahradou a parkem a pak návrat pěšky domůkolem rybníka. Šly jsme samy, protože všichni kamarádi byli tak nějak "zaneprázdněni", ale nám to vůbec nevadilo a na výlet jsme se ohromně těšily. Ve dvě hodiny panička vylezla ven s batohem na zádech..sbalila vodítko, hračku a pár dobrot a už jsme mazaly na autobus. Nemáme to daleko(cca 1 km), ale přesto jsme přišly, jak se říká, na čas. :o) Už pan řidič mě v autobuse chválil..jaká jsem prý krásná psí holka..a dokonce mě nechal jet zadarmo. Cesta byla prýma..v autobuse cestuju moc ráda, ikdyž bych radši jezdila s paničkou na sedadle a bez košíku..ale i na zemi to jde a košík mi panička vždycky cestou sundá. Když jsme vystoupily, vypravily jsme se přímo do zámeckého parku. Ten mám moc ráda. Můžu tu běhat navolno a očuchávat všechny stromy. Je tu spourta cestiček a dole v údolí 2 ohromné rybníky spojené potokem. Samozřejmě jsem je hned na začátku běžěla prozkoumat. Ale víte co? Rybní a někde dokonce i potok přikrylo takové ohromné sklo! Panička říkala, že prý led..a tak jsme měla po srandě, protože k vodě jsem se dostala málokde. Navíc jsem dole u rybníků po chvilce dostala "stopovačku"..to prej abych se někde pod led nepropadla a taky kdyby běžel nějakej pejsek...já se totiž teď hárám. :-( V parku jsme vydržely přes hodinu..hrály jsme si s hračkou a dováděly na louce, a pak jsme po jedné z cetiček vylezly až nahoru a ocitly se na nádvoří Opočenského zámku. Tady jsem se vyfotila se sochou jelena a podívaly jsme se na vyhlídku. Potom jsme cestičkami kolem náměstí došly až k rybníku Broumaru. Tam jsme se dívaly na bruslaře, kterých tu bylo opravdu hodně. A dokonce i někteří známí, takže máme s paničkou i společnou fotku na ledě. Abychom nemusely obcházet celý rybník, rozhodly jsme se jít po ledě. Mě se to ale docela klouzalo..takže jsme zase vylezly. Dokonce jsem poznala, kde je led slabší, protože jsem se vždycky přikrčila a šla pomalinku. Když jsme obešly kus rybníka, vylezly jsme na louku, odkud už vedla cesta přímo do naší vesnice. Na louce se ale pásly krávy..ty se mi moc nelíbily, tak jsem štěkala a musely jsme s paničkou jít přes pole. :-D Pomalu se začínalo stmívat a ukázal se nám i měsíček. Domů jsme dorazily skoro za tmy. Výlet se nám vydařil, počasí bylo krásné, fotek máme plnou kartu a příjemně unavené nožky. Určitě to brzy zopakujeme.

A co říká panička? " Ejminka byla miláček a v Opočně bylo nádherně! Určitě se podívejte na fotky!" 

Plán cesty

Vánoce 2008                                                                        Foto  

Ráno jsme se probudili do deštivého počasí, což nás samozřejmě nepotěšilo, protože předpovědi o ochlazení a sněhu zklamaly. To nás ale neodradilo a už dopoledne jsme vyrazily na vánoční procházku. Teda nelišila se nijak od těch normálních, ale vánoční byla, protože bylo přeci 24.12. :-D Na večer jsme se už strašně těšily, protože Ejminka byla zase s námi doma, což byl krásný dárek pro nás obě. Svoje dárečky měla mezi ostatními zabalené pod stromečkem a místečko na koberci vedle nás. Hned co jsme přišli ke stromku začala očuchávat dárečky a hledat ty svoje. Samozřejmě šla najisto a jako první si vytáhla prasečí ouško. Pak rozbalila novou hračku do vody a na celý večer od ní byl "pokoj". :-D Byla moc hodná. Občas se mezi námi prošla a pomohla rozbalit dárek...ale většinu času ležela na místečku. Zpátky ven šla Ejminka okolo desáté..naprosto spokojená a rozespalá zalezla do boudy..a myslím, že se jí zdálo něco moc pěknýho. :o) A co vlastně dostala..? Uzenou kost, sušené prasečí ucho, hračku do vody, čistící kostičky na zuby a nový obojek(Rogz for dogz).

 

 

 

 

Ejminka u koní-17.11.08                                                      Foto  

Dneska měla Ejminka premiéru! Úplně poprvé jsem ji vzala s sebou ke koním. Když vkročila do stáje, nejdřív se docela bála. Všechny ty neznámé zvuky a pachy. Pak jsem otevřela jeden box a Ejmi se očuchávala s Rusalkou. Byl na ně krásný pohled, ale Ejmi se docela bála. :-) Když jsme koníky pustili ven, šly jsme za nimi do ohrady, aby se vypohybovaly. Ejmi nejdřív uchvátil dokonale rozmáčený písek a lítala jako poděs. To se samozřejmě líbilo koním a chtěli se na ni podívat zblízka. Začali ji honit! :-) Ejmi útikala co mohla a nakonec se zachrániůa vyběhnutím z ohrady ven. Potom za nimi utíkala a provokovala je. No byla to teda podívaná! Když se k ní nějaký z koní rozběhl, rychle běžela za mnou, aby se schovala. Ejmi byla celou dobu strašně moc hodná...a to i když jsme uklízeli boxy...oblíbila si mořče, které máme ve stáji na zemi a ani se od něj nehnula. Koně se jí strašně líbily...a Ejmi jim taky. Nikdy bych nevěřila, jak si spolu dokážou hrát. Byla jsem  nadšená a určitě ji s sebou zase někdy vezmu.

  

Dny BC-Brno-8.-10.8.08                                                      Foto   

Moc dlouho jsem to nevydržela a v pátek jsem se autobusem vypravila opět na Moravu-do Brna. Jela jsem přes tři hodiny a na Brň. nádraží už na mě čekala Betka se svojí sestřičkou Kačkou. :) Přijela jsem se podívat na klubovou výstavu Border Colií a nedělní závod ve Flyballu, a taky si užít jeden z posledních prázdninových víkendů se skvělou kamarádkou a hlavně daleko od domova. Škoda, že jsem s sebou neměla Ejmi, ale byla by to velká starost na víc. Dočasně ubytovaná jsem byla u Betčiné tety...ještě jednou moc děkuju! V sobotu jsme vstávaly už brzo ráno a vydaly se směr kk Zetor na výstavu. Borderkami se to tam jen hemžilo a některé byly oprvadu krásné. Nás ale asi nejvíc uchvátilo štěňátko Eli( viz foto). Sice bylo, na co se dívat, ale nás to moc dlouho nebavilo, takže jsme většinu stejně prokecaly spolu nebo s kamarády z výcv. tábora. Neděle už byla o moc zajímavější a flyball mě naprosto uchvátil! Atmosféra, která na závodě panovala a radost a nadšení všech těch pejsků byla prostě nepřekonatelná! Dokonce zde padl i nový český rychlostní rekord, o který se postaralo družstvo Hop Trop Dreams z Prahy a to v čase 18.19 s. Samozřejmě jsem nejvíc fandila jedinému zástupci Labradora..hnědé fence "Nýje", která statečně bojovala za družstvo Green Pirates z Hradce Králové.  Kolem dvanácté jsme ale opět nasedly na autobus(už se všemy věcmi) a přesně ve tři jsem odjela zpátky domů. Víken byl úžasněj..moc jsem si to užila a doufám, že holky taky!

 

  

 

 

Dovolená Novohradské hory-12.-19.7.08                           Foto  

Na druhou společnou dovolenou s Ejmi jsme se vypravili do jižních Čech-Novohradských hor. Ubytování jsme měli objednané ve vesničce Klení 25 km od Č.Budějovic. Bydleli jsme v oplocené chaloupce se dvěmi patry, společně s tetou, strejdou a sestřenkou. Prostředí bylo nádherné...jen počasí nás celý týden trošku zlobilo.

 

Z domu jsme vyrazili v sobotu v 9 hodin a před sebou jsme měli dlouhých 7 hodin cesty. Cesta probíhala v klidu. Ejminka byla ještě od tábora zvyklá v autě při delší cestě ležet, takže ji prakticky prospala. Párkrát jsme zastavili, aby se vyvenčila a proběhla, ale na delší dobu jsme zastavili až pár kilometrů za ČB, kde jsme se stavovali na oběd. Do Klení jsme dorazili asi v 16:00 hod. Hned po příjezdu se Ejmi ohromě zalíbili malé jezírko, které bylo na zahradě u našeho domečku, takže ho musela hned vyzkoušet a vykoupala se v něm. Pak už nás ale čekalo jedno méně milé překvapení. To když v sedm hodin večer hlásili rozhlasem, že je zákaz vycházení z domů, protože hoří nedaleká továrna a na vesnici se valí nebezpečný kouř. To nám ta dovolená pěkně začala.

 

Naštěstí ráno bylo všechno v pořádku, vzduch byl pročištěn od nočního deště a my jsme se mohli vydat na první výlet po okolí. Zamířili jsme do města Nové Hrady.Zde na nás čekala krásná  2 hodinová procházka Tereziiným údolím. Přes to, že bylo mokro jsme si procházku krásnou přírodou a kolem vodopádu užili. Na oběd jsme se tu stavili v radniční restauraci, která byla ve starém sklepě. Zdrželi jsme se tu ale jen chvilku, protože tu bylo opravdu vlhko a ani Ejmi se na mokré podlaze neleželo nejlépe. Mezi tím, co zbytek naší výpravy prozkoumával hrad, my s mamkou a Ejmi jsme se před deštěm ukryly do nádherné cukrárny Kousek. Ejmi tady bez jakéhokoliv požádání okamžitě dostala vodu do misky a my jsme si pochutnávaly na výborných zákuscích a kafi. Ani se nám odtud nechtělo. Zpět na chalupu jsme se vrátili okolo čtyř hodin a večer jsme se šli ještě podívat do nedalekého lesa.

 

V pondělí jsme si pro výlet vybrali Kaplici. Po procházce městem jsme se opět stavili na oběd do restaurace. Velkým překvapením bylo, jak se Ejmi, přesto, že je zvyklá být venku a nemuset ležet na jednom místě, dokázala ve všech restauracích krásně uklidnit a skoro bez povelu si hned lehla pod stůl a spala nebo pozorovala lidi. A to i když byl v restauraci jiný pes. Na jídlo jsme se stavovali denně a o Ejmi jsme skoro nevěděli. Po obědě jsme se jeli podívat na přehradu, která byla při povodních protržená a navečer jsme si od chalupy udělali procházku k rybníku.

 

Na úterý byl naplánován výlet na kolech, a tak jsme já a Ejmi zůstaly doma. Okolo desáté jsme se šly projít k rybníku, kde Ejmi aportovala tenisák. Jinak jsme si den krásně užily lenošením na zahradě a večerním opékáním.

  

Ve středu se opět jelo na kola. „Cyklisté“ se projeli Srdcem Novohradských hor a našlapali celkem 34 km. :) My s Ejmi jsme si užívaly sluníčko u krásného a obrovského Kleňského rybníka, ke kterému jsme to měly asi půl hodiny cesty. Našly jsme tu molo, ze kterého se Ejmi naučila krásně skákat a s balónkem v zubech pak zpátky lezla po schůdcích. Moc ji to bavilo a krásně se unavila.

 

 

Ve čtvrtek zase pršelo, a tak jsme jeli na výlet autem. Navštívili jsme Svatého Jana nad Malší, Římov, Borovany, Trhové Sviny a Dvorec, kde jsme se podívali do parku exotických zvířat. Bohužel sem ale nemohli psi, a tak Ejmi s taťkou čekali venku. Myslím si, že ale o moc nepřišli, protože to, co jsme viděli, bych klidě nazvala týráním zvířat a nevydržela jsem tu ani deset minut. :( Lvi a tygři byli zavřeni v malých klecí, kde na ně pršelo a šlapali v bahně. Stejně tak další zvířata včetně klokana, koní, koz, páva.... Opravdu nezapomenutelný zážitek!

 

Předposlední den naší dovolené jsme prozkoumali města Horní Stropnice, Dobrou Vodu a Hojnou Vodu. Tady jsme absolvovali výšlap na Kraví horu(952 m.n.m.). Cesta vedla lesem a byl to opravdu velký kopec. Jediný, kdo nebyl unavený byla zase jen Ejmi. Nahoře jsme vylezli ještě na rozhlednu, ale výhled kvůli špatnému počasí nebyl nic moc. Cesta dolů byla docela náročná. Museli jsme přeskakovat kameny a seskakovat ze skal, ale mě i Ejmi to bavilo. Dole na nás čekala odměna v podobě další restaurace. I tady byla Ejmi jako andílek. Cestou domů jsme zastavili u lesa a šlo se ještě na houby.

 

Celou dovolenou spinkala Ejmi s námi v pokoji. Byla moc hodná, jen občas přišla v noci každému zkontrolovat postel a olíznout obličej. To aby asi zkontrolovala, jestli jsme tam všichni. Jinak ležela na svém místečku a v klidu spala. Na dovolené byla strašně moc hodná a krásně jsme si to spolu užily.

LVT Brno-31.6.-8.7.08                                              Foto/Video  
Stejně jako minulý rok jsme s Ejmi i letos strávily první prázdninový týden na výcvikovém táboře agility a základní poslušnosti v Brně v areálu kynologického klubu Zetor.
 
Z domu jsme vyrazili asi o půl 11 a mysleli si, že okolo druhé budeme na místě.
Nakonec jsme ale místo tří, jeli hodiny čtyři, protože jsme cestou stáli ve dvou dopr. zácpách. Ejmi ale cestu zvládla dobře a zastavovali jsme asi jen dvakrát. O půl třetí jsme dorazili na cvičák, postavili stan a čekali, co se bude dít. Už na nás taky čekaly Betka s Fly. První seznámení ovšem moc nevyšlo, protože holky si moc do oka nepadly. V 16:30 byl nástup, kde jsme se dozvěděli k jakému vedoucímu budeme patřit a další info. Jako vedoucí na hry a venčení jsem letos dostala Olinu. Po večeři každý se svým psem zaběhl jednoduchý běh, aby mohl být přiřazen do skupiny na výcvik. Já s Ejmi, jsme se stejně jako loni zařadily do prostřední skupiny, kterou vedli Petr s Jirkou. Přesně tak, jsme si to i představovaly. ;)
 
Pak už celý týden probíhal prakticky stejně. Dopoledne agility, odpoledne hry a navečer poslušnost nebo fotbal.
 
První noc se Ejmi nechtělo moc spát, ale další už spala moc hezky, někdy dokonce líp, než já. Běhalo se nám výborně. Ejminku agility hodně bavilo, ale protože bylo strašně vedro, skákala medium překážky jen první dva dny a potom jsme přešly na small. Vydržel jí pak déle elán a nemusela se tolik namáhat. S žádnou překážkou neměla problém a byla moc šikovná. To panička to občas kazila. :)
 
 
Ke konci tábora proběhlo i pár závodů.
V psích dostizích, jsme se s Ejmi umístily na pátém místě ze třinácti závodníků. Běhaly jsme v kategorii velkých psů. Rovinku určité délky(cca 60 m) zaběhl nejdříve páníček a hned co doběhl do cíle, vypustili za ním jeho pejska. Do celkového pořadí se počítal součet obou časů. My s Ejmi jsme měly celkem 14,9 s, z toho já 8,5 s a Ejmi 6,4 s.
 
V závodě družstev, kde každý z družstva běžel stejnou trasu, jsme s Ejmi doběhly na čtvrtém místě. To ale jen kvůli tomu, že jsem na konci přehlídla jednu překážku a Ejmi povelem poslala přímo na áčko. Tím jsme ztratily dost času, ale i přes to jsem byla moc spokojená, protože Ejmi běžela nádherně rychle.
 
Poslední ze závodů byl paralelní běh. Běžely proti sobě vždy dvě dvojice(obě stejný běh-3x skočka, tunel, 3x skočka) a který ze psů, přeskočil poslední překážku, jako první, postoupil do dalšího běhu. S Ejmi jsme měly asi malou výhodu v tom, že zvládáme odložení na startu, takže jsem si mohla nadejít až k tunelu a Ejmi tak běžela rychleji. Pak už jsem s ní akorát přeběhla tunel a tři skoky do cíle. Postoupily jsme celkem čtyřikrát. Ejmi běhala úžasně a na labradora opravdu strašně rychle. Vyřadil nás běh s austalákem Berrym..nevím, jestli bychom měly šanci vyhrát, ale Ejmi díky mojí chybě napoprvé nevběhla do tunelu a potom už jsme neměly šanci. Na tento běh mi totiž došly pamlsky, a tak jsem si musela půjčit kus párku. Ejmi jak cítila maso, běžela opravdu rychle, ale když jsem jí ukázala do tunelu, skočila mi po ruce a chtěla dostat pamlsek.. :) Byla to tentokrát prostě jen moje chyba, protože ostatní říkali, že první část běhu byla Ejmi možná i rychlejší. Každopádně Berry je rychlík, protože se nakonec stal celkovým vítězem. Z Ejmi jsem ale měla obrovskou radost.
 
Poslední den na táboře nechyběl ani táborák a diskotéka..a tu jsme si vážně užily. V celotáborové hře se družstvo Oliny(naše) umístilo na čtvrtém místě a vyhrálo družstvo Honzy.
 
Poslušnost jsme s Ejmi trénovaly jen dvakrát. Jendou s Honzou a jednou s Jirkou. Prostě nějak po večerech nebyl čas..i tak jsme si ale odvezly zase pár cenných rad. :)
 
Počasí bylo celý týden tak akorát. Vedru jsme se bránili koupáním v bazénu...pejsky jsme namáčeli v lomu nebo pod hadicí. Nejlépe jim ale přes poledne bylo v dřevěných kotcích, kde byl stín. Poslední dva dny nám trošku pršelo, ale mě to nevadilo, protože jsem věděla, že Ejmi je tak mnohem líp. :)
 
V den odjezdu jsme ještě vyfotili skupinové foto, a pak už se děcka začala rozjíždět. Všichni balili stany, loučili se...a pak zůstal tábor skoro prázdný. Já s Ejmi jsme odjížděly snad jako poslední...ale aspoň jsme si to mohly užít až do konce.
Příští rok jedeme určitě zase a už teď se nemůžeme dočkat.

 

 

 

 

 

Zkouška BH-26.4.08                                                             Foto  

Dneska nás čekala již druhá kynologická zkouška. Tentokrát zkouška doprovodného psa-BH-podle mezinárodního zkušebního řádu. Na cvičák jsme dorazily okolo 7 hod. Rozhodčího tentokrát dělal p. Jan Nekvapil a vedoucího zkoušek Markéta Sobotková. Začalo se stopami..potom první poslušnosti a obrany. Zkoušky BH přišly na řadu až jako poslední a to asi v 11 hodin. Na řadu jsme šly, jako druhé.

Nejprve nahlásit: "Pane rozhodčí..." To bylo to nejlehčí! Nervy pracovaly a my jsme mezi tím stály na výchozím bodě a čekaly na povel rozhodčího. Psovod se psem, jde celou zkoušku sám. Musí si pamatovat kroky, kdy použít jaký povel. Rozhodčí dává pouze pokyn k zahájení jedn. cviků. Chůze na vodítku byla horší než jsem čekala. Ejmi čmuchala na zemi a skoro vůbec nesledovala. Nakonec jsme ji ale nějak zvládly a to včetně skupinky. Poté přišlo odepnutí z vodítka a celá chůze se skupinkou znovu. To byla naše nejslabší stránka. Věděla jsem, že to nebude nic moc, takže to nakonec ještě dopadlo docela dobře. Ejmi se opožďovala a dvakrát se začuchala, takže jsem musela opakovat povel. Pak přišlo na řadu odložení za pochodu v sedě a v leže s přivoláním bez vodítka. Ejminka krásně poslechla na povel "sedni". Sedla si rychle a vydržela celou dobu. U odložení v leže mě trošku sklamala tím, že se rozvalila, ale přiběhla rychle a předsedla rovně. ;) Dlouhodobé odložení zvládla bez problémů. :)

Za poslušnost jsme obdržely tyto známky:

Ovladatelnost na vodítku-12/15 bodů

Ovladatelnost bez vodítka-11/15 bodů

Odložení v sedě-10/10 bodů

Odložení v leže s přivoláním-9/10 bodů

Odložení-10/10 bodů

Celkem-52/60 bodů

Po poslušnosti přišly na řadu speciální cviky a to zkouška v dopravním ruchu. Prováděla se na příjezdové cestě k našemu cvičáku. :) Ejmi reagovala pozitivně jak na auto a hovor s řidičem, tak na běžce i psa.

Celková známka-OBSTÁLA

Úspěšně jsme tedy složily další zkoušky. Sice mě výsledek už netěší tolik, jako u zkoušky BH, protože vím, že to nebylo to nejlepší co jsme mohly předvést, ale zokušku máme a to je super!!!

 

 

 

 

 

Víkend na chalupě-18.-20.4.08                                        Fotky 

Na celý tento víken jsme odjeli na naši chalupu v Novém Hrádku. Dorazili jsme večer. Ejmi mohla na chodbu, do předsíně, do kuchyně a koupelny, jen ne do obýváku. Místečko měla u dveří do obýváku, takže na nás viděla a celý večer tu prospala. :) Já a Ejmi jsme přes noc spaly v malé chatičce na zahradě, kde jsou dvě postele a malý přímotop. První noc byla Ejmi trošku neklidná, ale druhou už spala celou a ven jsem ji pouštěla jen jednou. Přes den jsme chodili na výlety do lesa a po okolí. Ejmi byla moc hodná. A to jak na zahradě, doma, na procházkách i v restauraci, kam jsme jí jednou s sebou vzali. Počasí bylo všelijaké, ale i přes to jsme si víkend skvěle užili!

 

 

 

 

Oslava druhých narozenin-26.3.08                                        Foto 

Tak dneska jsme se vrhli na oslavování Ejminčiných druhých narozenin!!! Společnými silami jsme uplácaly dortík(recept najdete v akcích 2007-oslava 1. narozenin). Ten se nám opravdu povedl! A pak už jsme Ejmince všichni potřásli tlapkou  apopřáli krásné narozeniny a hodně zdravíčka. :) Dostala spoustu krásných dárečků. Kromě spousty dobrůtek, kostiček a sušeného ouška i látkového dummíka do vody, Přetahovací hračku, cedulku na branku(POZOR pes), konečně jsme sehnali tu s hnědým labradorem, a další dárek byla tagiska s černou tlapkou a na druhé straně vyritým nápisem Ejmi a mým telefoním číslem. Hned jsme ji připla na obojek. :) Navečer Ejmi dostala čtvrtku narozeninového dortu. Moc jí chutnal! ;) 

 

 

 

 

 

 

 

Akce 2007

 

Vánoce 2007                                                                       Foto 

Tak od rána byl u nás blázinec. Zdobení stromečku, vaření a připravování na Štědrý
večer. Odpoledne po obědě jsem šla s Ejmi na procházku, aby byla na večer trošku unavená. Procházka byla pěkná, ale hezčí by byla, kdyby bylo bílo. Ale třeba se ještě dočkáme. Každý rok na Vánoce, chodíme večer před večeří na procházku po naší vesnici. Šli jsme i tentokrát, a s Ejmi.
 

Letos s námi trávili Vánoce i babička s dědou. A tak, když přijeli, šli jsme večeřet. Kapr, klobása, bramborový salát, hrachová polévka a hubník, jako každý rok. A po večeři přišel na řadu největší dárek pro mě. Ejmi mohla být s námi. Otřela jsem jí packy a nasadila kalhotky, protože se zrovna hárala. Položila jsem jí na její, už předem připravené místečko a mohly se začít rozbalovat dárky. Dostalo se i na Ejminku. Celý večer byla strašně moc hodná a šťastná, že může být s námi. Ležela na dece. Chvilku spala, chvilku si hrála s novým uzlíkem nebo žvýkala kostičku z buvolí kůže. Když se rozbalil poslední dárek, odvedla jsem jí spinkat zase zpátky do boudy, protože už byla oravdu hodně unavená. 

Vánoce s Ejminkou byly opravdu super!

 

 

 

 

Zkouška ZZO-18.11.07                                                          Foto 

Tak je to tady! Naše první zkoušky z kynologického řádu. Ráno jsem vstávala už v šest, abych vzala Ejmi ještě vyvenčit a vyběhat. V sedm jsme dorazily, i s taťkou, na cvičák. Lucka, Vašek i Markéta už byli na místě. Na trenéra a figuranta jsme museli ještě chvilku čekat. Mezi tím jsme s Ejmi ještě obešla cvičák, aby se ještě trochu proběhla, protože energie měla na rozdávání. :) Pak jsem ji zavřela do kotce. Dala jsem jí tam i deku, aby jí nebyla zima, protože byly asi jen dva stupně nad nulou. Po příjezdu trenéra(Jiřího Kubeše) i figuranta a zároveň vedoucího zkoušek(Stanislava Korába) jsme zatopili v klubovně, dali si čaj, předložili průkazky a čekali na rozhodčího, kterého nám dělal Jaroslav Hodek. V osm byl nástup, a pak se vyráželo na stopy, protože Markéta a ještě jeden pán, dělali zkoušky ZM. Potom přišla řada na nás. Na řadu jsme šly, jako třetí. První byl Karel s Rolfem, druhý Vašek s Beky, pak my, Lucka s Quinnem a za nimi Markéta a Zelí a další pán se ZM.Karel a R. udělali poslušnost za 43 bodů, protože Rolfík nedonesl aport. a Vašek a Beky dostali 51 bodů.

A teď my: Nejdřív jsme se nahlásily zozhodčímu. Přivolání jsme dělali za klidu. Ejmi nechtěla moc odběhnout na povel volno. Když konečně odběhla, přivolala jsem a Ejmi přiběhla na první povel. Chůze byla docela dobrá, až na to, že Ejmi mě moc nepozorovala a občas si čuchla k zemi. V obratu doprava si Ejmi křivě přisedla, ale zbytek byl dobrý. Polohy na místě-bez problémů. Při odložení za pochodu v leže jí malinko trvalo, než si lehla, ale nakonec zůstala ležet rovně a hezky.Na řadu přišel aport. Ejmi ho donesla asi na 6 kroků, tak jsem musela dát druhý povel a pak i třetí, ale nakonec aportek zkončil v mých rukou. Při dlouhodobém odložení Ejmi ležela bez hnutí a celou dobu mě pozorovala.

Poslušnost jsme ukončily s těmito známkami:

přivolání-9/10 bodů

ovladatelnost na vodítku-9/10 bodů

polohy na místě-10/10 bodů

odložení za pochodu v leže-9/10 bodů

aport-7/10 bodů

dlouhodobé odložení-10/10 bodů 

celkem-54/60 bodů

Byla jsem moc ráda a spadla ze mě veškerá tréma. Začaly se dělat speciální cviky s náhubkem. První bylo přivolání za stížených okolností. Jelikož na Ejmi nejsou agresivní žádní psi a  ani ona není agresivní, dělaly jsme rušivý podnět. Naše přivolání dopadlo docela dobře. Ejmi přišla na druhý povel. Skupinka: Opět jsme s Ejmi dělaly rušivý podnět, takže jsme si skupinku udělaly vlastně čtyři krát. :) S tím jsme neměly problémy. Při uvázání psa a odchodu psovoda, jsme s Ejmi zase nejdřív pomáhaly. Ejmi uvázaná vydržela, dokonce si ani nesundala náhubek a agresivní ani ic podobného samozřejmě nebyla!

Celkové hodnocení speciálních cviků:

Přivolání za stížených okolností: PV

Skupinka: PV

Samovolná činnost: PV

PV=prospěla výborně

Celkem bodů: 54+PV

Známka: Prospěla výborně

Nakonec jsme tedy dostaly nejlepší známku, jakou jsme mohly. Prospěla výborně. Je to super, protože se nám všechna ta dřina vyplatila. Na Ejmince je vidět, že ji to baví, takže budeme určitě trénovat dál a třeba to dotáhneme na další zkoušky!

 

Po kliknutí se obrázek zvětší!!!

ObrazekObrazekObrazek

A tak jsme já i Ejmi, se zbytečnými nervy, úspěšně složily naše první zkoušky. Po zkouškách se na cvičáku ještě trénovalo a opravovalo to, co se při zkouškách pokazilo a dělala se i obrana. Domů jsme přijely ve 14:00. Ejmi nebyla ani unavená, tak jsme šly k večeru ještě na procházku. 

 

 

 

 

Svatováclavské slavnosti Dobruška-29.9.07                                 

Dneska jsem se rozhodla vzít Ejminku mezi lidi, a to rovnou na Svatováclavské slavnosti v Dobrušce, které se tu konají každý rok. Šla s námi i kamarádka Bára. Ejminku jsme přivezli autem. Jako první jsme se šly podívat za kamarády vodícími psy Sonym a Brittem, kteří tu byli se svými páníčky a poslušně leželi pod stolem. Oba se s Ejminkou kráásně přivítali a chvilku si hráli. Potom jsme prošly celé náměstí, kde byl historický jarmark, ale jelikož na náměstí byl i jazzový koncert, který Ejmi vadil, protože hudba hrála dost nahlas, rozhodla jsem se obejít s ní náměstí zadními uličkami, kde nebyl ten rámus tolik slyšet, aby si na to zvykla. Pak jsme se vrátily na náměstí a usadily se na schodech, které byly malinko bokem od největšího chumlu lidí a poslouchaly koncert. Ejmince už hudba nevadila a dokonce si lehla a pozorovala lidi. Občas sice vstala a chtěla něco očuchávat a jít za pejsky, které viděla, ale nakonec pochopila, že má ležet a tak ležela. Byla moooc hodná. Dále bylo ale na programu předvedení historických šermířů, kteří měli i střílet. Proto jsme se s Ejmi raději pomalu a pěšky vydaly na cestu domů. Střílení by Ejmi vadilo a byla by zbytečně vyděšená. Ejminka byla celý den moc hodná.

 

MČR v jízdě spřežení Bolehošť-Lipiny-15.9.07                 Foto  

Dneska jsem si udělali rodinný výlet na MČR v jízdě spřežení do Lipin, ketré pořádá náš klub JK Bohuslavice nad Metují. Od pátku jsem tu byla jako pořadatel, ale dneska jsem tu nemohla být celý den, tak jsme se aspoň přijeli podívat. Vzali jsme i Ejminku, aby se seznámila s koňmi. Když jsme přijeli, chvilku jsme se dívali přímo na hřišti, kde se akce konala, ale potom jsme se šly podívat do lesa, kde byly další překážky z dnešního maratonu. Když kolem nás poprvé projel kočár s koňmi, Ejmi nevěděla, co to je, a tak se jen skrčila a čekala, až přejede. Na další už ale štěkala, tak jsem jí musela malinko uklidňovat. To se pak opakovalo i na překážkách v lese. Když jel kůň, Ejmi štěkala. Lidé sice nevypadali, že by jim to vadilo, ale my jsme se radši šly projít dál do lesa. Udělaly jsme si asi půl hodinouvou procházku a obloukem jsme se vrátily zpátky na hřiště, kde jsme se koukaly u dalších překážek. Tam už Ejmi štěkala jen občas, ale pořát byla z koní a lidí trochu v šoku. :) Pak jsem dala Ejmi na chvilku rodičům a my s Bárou( ta byla s náma taky) jsme se šly podívat na stánky a dát si něco k jídlu. Okolo 13:00 jsme jeli domů. Den to byl krásný, počasí vyšlo a Ejmi byla taky docela hodná na to, že koně viděla poprvé a mezi lidmi taky tolik není. :) PROSTĚ SUPER DEN!

 

Dovolená Jizerské hory-14.-21.7.07                                    Foto 
Letos jsme byli poprvé na dovolené s Ejmi. Vydali jsme se do Jizerských hor, přesněji do Frýdlantského výběžku. Přes internet jsme našli krásné ubytovaní ve vesnici Raspenava. Měli jsme pro sebe celý dům a k dispozici i oplocenou zahradu s malým bazénem. Prostředí bylo krásné. Všude klid, pro Ejmi zahrada, kde se mohla vyvalovat na sluníčku a jen pár metrů od našeho domku řeka, kam se Ejmi chodila skoro každý den koupat!
 
14.7.2007-sobota
Z domu jsme vyjížděli autem okolo 10.00 hod. Cesta proběhla v klidu! Ejmi jela jako vždycky v kufru, kde měla sice i pár věcí, ale vešla se krásně. Cesto jsme se stavovali na oběd. Vybrali jsme restauraci se zahrádkou, kde jsme Ejmi přivázali k zábradlí. Poprosili jsme o vodu, Ejmi si lehla a byla moc hodná. Když jsme přijeli na místo, nejdřív jsme si všechno prohlédli, vybalili, a pak jsme se šli i s E. projít po Raspenavě.
 
15.7.2007-neděle
Noc byla v pohodě. Ejmi spala se mnou a bráchou v pokoji na zemi, kde měla svou deku. Dneska jsme se vypravili do Blízkého města Frýdlantu. Stavovali jsme se do kostelů a zámků, kam psi nemůžou, a tak jsem vždycky čekala s Ejmi venku. Nakonec jsme jeli na rozhlednu, kde jsme se s Ejmi prošly po lese. Celý den bylo hrozné vedro, a tak Ejmi byla dost unavená a doma spala. Navečer jsme šly k řece.
 
16.7.2007-pondělí
Dneska bylo okolo 35 stupňů, a proto jsme jeli na koupaliště. Brácha nechtěl jet, a tak aspoň zůstal s Ejmi dma. Jinak bych musela zůstat já.
 
17.7.2007-úterý
V úterý jsme navštívili lázně Libverda. Tam jsme se krásně prošly po parku i městě. Na večer jsme se jeli na kolech podívat k manželům Dvořákovým, kteří mají nejvíce druhů Jiřin v ČR. Mají okolo 500 kytiček.
 
18.7.2007-středa
Na dnešek byla naplánovaná pěší túra na jeden z nejvyšších kopců Jizerských hor Ořešník. Šlo se celou dobu do kopce po kamenité lesní cestě. Ejmi celou dobu běžela vepředu, jak to má ráda. Mohla jít bez vodítka, protože za celou dobu jsme potkali jen jedny lidi. Na konci už ale i Ejmi byla docela unavená a byla ráda, že jsme konečně nahoře. Vyhlídka, ale stála za to. No a pak jsme šli zase dolů. Po cestě jsme se stavili u vodopádu na řece Štolpich. Tam jsme se osvěžili a Ejmi lovila z vody tenisák.
Když jsme přijeli domů, byli jsme docela vyřízení.
 
19.7.2007-čtvrtek
Dneska se rodiče vydali za hranice a my jsme zůstali doma. S Ejmi jsem chodila k řece a jely jsme se projet na bruslích, které jsem taky vzala s sebou.
 
20.7.2007-pátek
V pátek jsme se jeli podívat do Liberce. Tam jsme si na náměstí sedli do kavárny. Ejmi dostala vodičku a byla moc hodná, jako ve všech restauracích, které jsme na dovolené navštívili. Cestou zpátky jsem se stavili vykoupat u rybníku Šolcák. Ejmi se tam pěkně vyřádila!
 
21.7.2007-sobota
No a dneska jsme už jeli domů. Vyráželi jsme okolo 9.00 hod. Cesta byla zase klidná. Stavovali jsme se opět na oběd. Domů jsme přijeli asi ve 13.00 hod. A Ejminka spala a spala.
 
 
 Celá dovolená byla super! Ejminka byla zlatíčko, počasí i ubytování bylo krásný a všichni jsme si to užili. :)

 

 

 

   

 

LVT Brno-29.6.-7.7.07                                                         Foto 

29.6.-pátek
Tak jsme se konečně dočkaly a v pátek hned po vysvědčení odjely na náš první společný tábor. Byl to Letní výcvikový tábor agility dětí se psy, který pořádal kynologický klub Zetor Brno.(www.kkzetor.cz) Cesta proběhla docela klidně. Jeli jsme autem celkem tři a půl hodiny. Během cesty jsme měli 3 čůrací zastávky. Ejmi byla moc hodná a skoro celou cestu prospala. Areál jsme, díky mapě, našli celkem bez problémů. Ve čtyři jsme přijeli na místo. Hodně dětí už tam bylo a měly postavené stany. Hodně jich tam ale taky ještě chybělo, takže jsme přijeli tak akorát. Nejdřív jsme vyndali Ejmi a šli se projít po areálu. Ten byl opravdu skvělej. Stany se stavěly na velké travnaté ploše. Kousek od nich byla klubovna s jídelnou a koupelnou. Cvičiště neboli „IPO“ bylo obrovské a plné překážek na Agility! Celý areál byl oplocený. Cestou jsme zastavili u skupinky vedoucích a ptali se na Míšu, hlavní vedoucí. Ta nám řekla, ať si vybereme místo a postavíme stan a pak, ať jí přineseme očk. průkaz a další papíry ohledně tábora. A tak jsme stavěli. Měli jsme to hotové za chvilku. Naši odjeli a já s Ejmi jsme šly hledat kamarády. Jako první, jsme se seznámily s Verčou a její border kolií Deniskou. Ty se pak taky staly našimi nejlepšími kamarádkami z tábora. V 18 hodin byl nástup. Míša nám představila ostatní vedoucí a rozřadila nás do skupin na hry a venčení. Každá skupina měla jednoho vedoucího. Já jsem dostala Marka a byla jsme ve skupině s Alčou a Damiánem, Katkou a Zekiem, Lindou a Fredem a Petrem s Puly. Po rozřazení, cca v 19.00 h., jsme měli i se psy přijít na plac a bylo rozřaování do skupin na Agility. Každý měl zaběhnout dráhu, která se skládala ze čtyř překážek a tunelu. Na to, že jsme s Ejmi běžely skoro poprvé jsme to zaběhly celkem dobře, až na to, že Ejmi nechtěla do zatočeného tunelu. Ze cvičáku byla zvyklá jen na rovný. Celkem byly tři skupiny. V 1. byli děti a psi, co agility dělají dýl a nemají problémi s překážkami. Ve 2. byli ti, co už agility někdy běhali, ale občas jim něco nejde a ve 3. byli děti a psi, co agility nikdy nedělali. Já a Ejmi jsme se dostaly do 2. skupiny, což nám úplně vyhovovalo. V 19.00 h. bylo první venčení. Venčit jsme šli na oplocený plac, kousek nad areálem. Po venčení byla večeře(rýže a maso) a ve 22.00 večerka. Když jsme šli na večeři nebo někam, kam nemohli psi, mohli jsme je zavřít buď do kotce nebo do stanu. Kdo měl kolík na psa, vázal ho k němu. Já jsem Ejmi vázala ke kolíku.
 
30.6.-sobota
První noc byla v pohodě. Ejmi byla unavená po cestě, a tak byla moc hodná a spala na svém místečku! Probudily jsme se v 6.00 h., a tak jsem Ejmi dala hned najíst, aby to strávila před venčením. Budíček byl v 7.40 h. Za 10 min. po budíčku následovalo venčení a v 8.30 h. snídaně(vánočka). V 9.30 h. byl první trénink agility. Trénovalo se vždy jen dopoledne a odpoledne byly hry. Trenéry naší skupiny se stali Petr a Jirka. Oba super! :) Ten den jsme trénovali rovinku z překážek, áčko a kladinu. Ejmi nejdřív nechápala, že má běžet vedle mě a ne za mnou, ale pak rovinku zvládla. S áčkem neměla problémy, protože ho zná ze cvičáku a kladinu přešla napodruhé, protože byla o kus vyšší, než máme u nás. Celkově ale byla hodná a poslouchala. Po tréninku bylo venčení a ve 12.30 h. oběd(kuře na paprice). Svačina byla vždycky mezi výcvikem. Polední klid byl do 14.30 h. a potom bylo další venčení. Tentokrát jsme šli na delší procházku přes louky. Odpoledne jsme hráli hry bez psů, takže si mohli odpočinout. Ejmi i Deni(Denisku) jsme zavřely do kotců. Během her byla malá přeháňka, ale nebylo to nic strašného. Potom jsme měli volno, a tak jsme s Verčou vzaly holky na plac a chvilku cvičily agility a fotily! V 19.00 h. byla večeře(palačinky) a potom zase volno. Někteří hráli fotbal na Ipu a já s Ejmi jsme uklízely ve stanu. :) Ve 21.30 h. bylo venčení a ve 22.00 večerka.
 
1.7.-neděle
Tahle noc byla zajímavá.
 
Ejmi ze začátku spinkala na své dece, ale po půlnoci jí bylo asi smutno, tak se nacpala ke mně do spacáku. Bylo jí tam teplo a hezky, ale mně bylo malinko těsno a zima, protože mě z něj docela úspěšně vytlačila! :) Probudily jsme se v 6.30 h. a zase Ejmi dostala najíst. V 7.40 h. byl budíček a pravidelné venčení(opět delší procházka). Po snídani v 8.30 h. (chleba s pomazánkou) byl v 9.30 h. další výcvik agility. Tentokrát nás trénovala ještě Míša a postavili nám dráhu s jednou zatáčkou, áčkem, tunelem a překážkou. Ejmi se ze začátku nechtělo do tunelu, ale pak už ho probíhala dobře! Jelikož bylo hrozné vedro, tak jsme během výcviku i po něm namáčeli psy hadicí. Po obědě byl polední klid, kdy jsme se koupali v bazénu a pejsci odpočívali ve svých kotcích, které byly v příjemném stínu. Po odpolední hře byl zase fotbal, na který jsme se s Ejmi přišly jen podívat, protože jsem ji nechtěla zase zavírat. Po večeři(špagety), bylo venčení a večerka, jako vždycky. Noc byla doslova bouřlivá, protože pršelo a byla bouřka. :)
 
2.7.-pondělí
Přestože byla bouřka, Ejmi spala klidně a probudila se až v 7.00 h. Po venčení a snídani(koláč), byl opět výcvik, ve kterém jsme se tentokrát zaměřili na áčko a skoky a tunel, protože bylo hrozné vedro a psi byli unavení, tak nás po výcviku vzal Jirka do blízkého lomu, aby se psi vykoupali. Pár lidem se to sice nelíbilo, ale proběhlo to v klidu a psi se krásně osvěžili. Po obědě jsme se zase koupali v bazénu a hráli hry, tentokrát v lese. Po večeři se opět hrál fotbal. Na večer malinko pršelo. 
 
3.7.-úterý
Tentokrát jsme se s Ejmi probudily až v 7.30 h., takže jsme měly akorát tak čas malinko se probrat a hned bylo venčení.
 
 
Při tréninku jsme běhali dráhu: 2x skok-kaldina-tunel-2x skok-áčko a nakonec jsme ještě zkoušeli rovinku se skoky a tunelem. Po obědě(knedlo-vepřo-zelo) byly opět hry a navečer fotbal, který jsme tentokrát hrála i já, protože Ejmi byla unavená chtěla spát. Byla moc hodná a už mohla zůstat i sama ve stanu. Klidně spala a čekala, až přijdu. Dnešní noc byla deštivá.
 
4.7.-středa
Dneska nás probudil až budíček a měly jsme co dělat, abysme stihly venčení. Na agility jsme běhali dráhu s jednou zatáčkou a přeběhnutím, která se skládala ze skoku-áčka a dalších dvou skoků. Při výcviku začalo pršet, a tak jsme se přesunuli do klubovny na video(Hitch) nebo jsme hráli stol. tenis.
 
Když přestalo pršet, vzaly jsme s Verčou a ostatními ještě na chvilku psy na plac a zkoušeli si to, co nám nejde. Pak následovalo venčení, hry a večeře. Dneska byla jedna hra se psy. Jmenovala se dostihy. Pes i pán měli uběhnout co nejrychleji určitý úsek(cca 60m). Nejdřív běžel páníček a jen co doběhl do cíle, byl za ním vypuštěn jeho pes. Hodnotil se společný i individuální čas psa a psovoda. Ejmi byla celkově 18. ze všech psů a já jsem byla 5. ze všech dětí. Celkově jsme byly 11. ze zhruba 30 závodníků.  Po večeři jsme se šly podívat na plac, kde instruktor Honza cvičil s pár psy poslušnost.
 
Pak jsme zase hráli st. tenis a v 22.00 byla večerka. Dneska v noci byla taky noční hra. Ejmi se skoro ani nevzbudila a klidně spala ve stanu beze mě.
 
5.7.-čtvrtek
Po noční hře nás vedoucí nechali spát až do 8.00, čehož jsme s Ejmi taky využily! :)) Po snídani(chleba+šunka) jsme šli zase cvičit. Tentokrát nám postavili dráhu ve tvaru slzy: skok-áčko-2x skok-tunel-2x skok-áčko-skok. Na poprvé to Ejmi zaběhla úplně skvěle, ale pak začala vyvádět a nechtěla skákat. Ejmi se dneska skamarádila s největším psem tábora. Byla to fenka Tosy-Inu Raiah(Raja). Pěkně si spolu hrály, ale chvílema jsem měla o Ejmi strach. Raiah je dvakrát větší než Ejmi a má ohromné tlapy. Po obědě zase pršelo, a tak jsme se dívali na kazetu s natočenými dostihy. Večer jsme s Ejmi cvičily poslušnost s Honzou. Dal nám spoustu rad, jak cvičit chůzi i oční kontakt. Večer jsme zase hráli fotbal. Po venčení jsme se ještě chvíli dívali na DVD a spát šli asi v 23.30 h.
 
 
6.7.-pátek
Celý pátek byl věnován závodům agility. Dopoledne se běhala dráha, kterou mělo každé družstvo nacvičenou. Závodili proti sobě jen děti, ze stejného družstva. Nám se závod moc nepovedl. Ejmi se vyhnula poslední překážce a tunelu. Odpoledne byly závody rovinek. Byly postavené dvě stejné rovinky(skoky a dva tunely). Vždycky proti sobě běželi dva zhruba stejně rychlí psi. Ten kdo prohrál vypadl a ten kdo vyhrál postoupil dál a běžel znovu s někým jiným. Ejmi byla docela dobrá a postoupily jsme třikrát. Večer se vyhlašovali vítězové soutěží družstev a jednotlivců. Jako družstvo jsme skončili na čtvrtém místě. Medaili ale dostávali všichni, takže i my jednu máme! Pak byl táborák a diskotéka.
 
7.7.-sobota
Dnešek byl den odjezdu.:( Domů se nám vůbec nechtělo, ale musely jsme. Některé děti balily už ráno, protože pro ně rodiče přijeli už dopoledne, ale pro nás naštěstí měli přijet až o půl druhé, tak jsme si ještě v Brně užili poslední půl den. Po obědě jsme za pomoci Honzy sbalili stan a pak se dívali, jak Jirka, Lucka a Honza cvičí obranu.
 
Pak přijeli brácha a táta, my jsme se rozloučily a jely jsme domů. Ale vůbec se nám nechtělo!
 
Celý tábor byl prostě super. Moc jsme si to užily, poznaly spoustu psích i lidských kamarádů a naučily se spoustu nového. Ejmi byla strašně moc hodná, což jsem ani nečekala a myslím, že agility ji začalo docela bavit. Děkujeme všem vedoucím i ostatním, za super týden a doufám, že za rok se tam se všemi zase potkáme.
 
Všem tenhle tábor moc doporučuju!!!
 
 
Více se dozvíte zde:
o agility Zetor- www.agility-zetor.ic.cz  
 
  
 
DENNÍ PROGRAM:
 
7.40 hod.- budíček
7.50 hod.- venčení
8.30 hod.- snídaně
9.30 hod.- agility
10.30 hod.- svačina
12.00 hod.- venčení
12.30 hod.- oběd-polední klid
14.30 hod.- venčení
15.00 hod.- odpolední hry
19.00 hod.- večeře-volno
21.30 hod.- venčení
22.00 hod.- večerka

 

 

 

  

 

Ideální víkend-23.-24.6.07                                Foto A/Foto B/  

Tenhle víkend se nám opravdu vydařil. Počasí bylo akorát(ani teplo ani zima a hlavně nepršelo). Celý víkend u nás byla Bára. V noci ze soboty na neděli jsme spaly s Ejminkou ve stanu. Byla moc hodná. Ze začátku si jen chtěla hrát, ale pak si lehla a spinkala. Vstávaly jsme v 7 hodin, abysme stihly cvičák, na který s námi jela i Bára. Tam na nás čekalo obrovské překvapení. Trenér řekl, že si můžeme jít zkusit stopu. Ještě nikdy jsme nestopovaly, a tak nám nejdřív všechno vysvětlil, a pak jsme si mohly kousek stopy zkusit.
 
Nejdřív se zapíchne kolík vedle levé nohy a pod každou nohu se dají kousky na kostičky nakrájeného salámu. Ten jsme neměly, a proto jsme použily piškoty. Kousky se dají pod každou patu i špičku. Potom se vykročí pravou nohou a pod patu se opět vloží kousek pamlsku. Kroky se dělají spíš menší. Tak se pokračuje až je hotová celá stopa. Nám pro začátek stačilo asi 10 kroků. Na konec se vždy dá buď víc pamlsků nebo nějaká jiná odměna.Odcházet se musí obloukem kolem stopy, aby se neponičila.
 
Začíná se u kolíku. Pejsek by se měl posadit. Pak řeknete stopa a pes by měl postupovat po cestičce z pamlsků až do konce. My, jelikož se teprve učíme a Ejminka vůbec neví, co se po ní chce, jsme to trénovaly tak, že jsem Ejmi ukazovala každý kousek piškotku a pořád opakovala Ejmi hledej stopičku, stopa... Když pejsek dojde na konec, měl by nález předmětu(v našem případě taštičku s pamlsky)ohlásit zalehnutím. Ejminku stopa samozřejmě bavila, protože se mohla krásně najíst. :) Pak už jsme se jen dívaly na ostatní, jak stopují a jak to má vypadat.
 
Když bylo dostopováno šli jsme zase do areálu, kde jsme zažily další šok. Poprvé v životě jsme měly jít cvičit s dospělými. Ty trénuje hlavní trenér a necvičí najednou, ale po jednom. Všichni ostatní se dívají a psy mají zavřené. Když jsme přišly na řadu, měly jsme jít nejdříve na dlouhodobé odložení. Ejmi jsem odložila mezi dva kolíky a odešla jsem asi 20 m. Měla jsem zůstat zády a Lenka kontrolovala Ejmi, jestli leží, neplazí se a nebo něco nečuchá. Odložení nám v poslední době docela šlo, ale dneska Ejmi docela vyváděla. Posunovala se a čmuchala všude okolo. Bylo to o dost delší než jak trénujeme my. Pak přišla na řadu chůze. Ta nám docela šla. Ejmi se v rámci svých možností na mě dívala. Trenér mi jen řekl, že by měla chodit blíž a rychleji reagovat na otočky a zatáčky! Aport Ejmi donesla, ale nechtěla ho předat. Skupinku zvládla v pohodě. Všichni nás docela chválili, ale já jsem věděla, že to rozhodně nebylo to nejlepší, co jsme mohly předvést.

Výcvik skončil asi v 11 hodin a my jsme se šly pěšky projít do zámeckého parku v Opočně, který je od cvičáku opravdu kousek. Ejmi byla moc hodná. Vykoupala se v rybníku a nosila nám tenisák. V parku bylo opravdu krásně.

Když jsme přijely domů, Ejmi si trošku odpočala a už jsme zase jeli pryč. Protože bylo opravdu vedro, vyrazily jsme na nedaleký písák v Rašovicích. Vybraly jsme písák, aby se mohla koupat i Ejmi. Voda byla krásně čistá a prostředí krásné, ale bohužel byl zákaz koupání psů. Pak jsme ale viděly, že i jiný pes se v písáku koupe, tak jsme tam Ejmi pustily. Nikdo ám nic neřekl, tak jsme se koupaly s ní. Byly jsme tam asi 2 hodiny a krásně jsme se vyblbly! Domů jsme přijely krásně unavené, ale celý víkend jsme si báááječně užily! Viď Baru? :)
 

 

 

 

 

Víkendové stanování-9.-10.6.07                                       Foto   

Tak na tenhle víkend jsme si s Ejmi naplánovaly, že vyzkoušíme spaní ve stanu, abychom byly připravené na tábor! Stan jsme postavily už v pátek. Ejmi moc pomáhala a to tak, že nosila pryč kolíky nebo si lehala na plachtu! Pak, když jsem ji asi po 10 napomínala si lehla a jen chytře pozorovala tak, jak to labíci umí nejlépe!!

noc z pátku na sobotu-8.-9.6.07
Věděla jsem, že první noc nebude nic moc, ale že bude takhle dramatická jsem nečekala! Večer kolem desáté hodiny jsme se sebraly a šly se uložit do stanu. Ejmi jsem tam dala deku a hned ze začátku řekla místo! Ejmi si opravdu poslušně lehla na deku a už to vypadalo slibně, ale potom něco uslyšela venku. Začala štěkat, protože neviděla co se děje a byla z toho trochu nervózní. Přeci jen jsme spolu spaly poprvé. Pustila jsem ji tedy ze stanu, aby se podívala co to bylo a pak jsme se zase vrátily. To už se ale Ejmi nechtěla uložit a pořád čuchala a přelézala mě! Zkusila jsem dělat, že spím a myslela jsem si, že jí to třeba napadne a taky bude spinkat, jenže když jsem otevřela oči abych se podívala co dělá(bylo ticho), tak Ejmi seděla přede mnou a nakláněla hlavičku na stranu. Nejspíš kontrolovala, jestli dýchám. :)

Asi o půl dvanácté se ale Ejmi znovu rozštěkala. Zase jsem ji musela pustit, protože jinak by asi zbořila stan. Došla mi trpělivost a zavřela jsem ji do voliéry. Já sama jsem se vrátila do stanu a každá jsme byla ve svém. Ejminka se krásně uklidnila a myslela jsem si, že si zalezla do boudy a spinká, ale asi za 10 minut začala kňučet, protože věděla, že já jsem ve stanu. No a tak jsem si ji zase vzala k sobě! Ejmi, jakoby už věděla co se děje a co po ní chci, si lehla mezi mě a stan, natulila se mi na záda a spinkala až do rána. Pak mi asi o půl 6 oblízala obličej, jako že už mám vstávat, a tak jsme vstávaly.

noc ze soboty na neděli-9.-10.6.07
Doufala jsem, že druhá noc už bude lepší a taky BYLA!!! Šly jsme spinkat asi o půl 11. Ejmince sice dlouho trvalo, než se ložila(přelézala mě, blízala mě, chtěla si hrát a válela se po stanu), ale pak si lehla a bylo to super. Spaly jsme do půl 6, protože jsem musela brzo vstávat, ale druhá noc byla o moc lepší a klidnější. Ejminka vůbec neštěkala a už nebyla tolik nervózní.

Takže jsem moc ráda, že jsme si to natrénovaly. Příští týden budeme pokračovat. Ejminka se ani jednou nepočůrala ve stanu a byla vlastně hrozně hodná. 

 

Procházka k Broumaru-7.5.07                                             Foto  

Už dlouho jsme s taťkou plánovali, že obejdeme celý rybník Broumar, který je v 5 Km vzdáleném Opočně.Dneska jsem měla prázdniny a tak jsme toho využili, sbalili svačinu, věci pro Ejmi a vyrazili.Výlet jsme spojili taky s první jízdou autobusem Ejmi. Na nádraží byla moc hodná a čekala s námi v klidu na autobus. Před nástupem jsem jí nasadila náhubek. V autobuse byla Ejmi tak strašně hodná. Ani jsem to nečekala! Bylo to asi taky tím, že byla trošku naštvaná, že má tu divnou věc na čumáčku a nemůže oblizovat všechny lidi okolo. Vystoupili jsme na náměstí v Opočně, koupili si zmrzlinu a vydali se k rybníku. Ten jsme si celý obešly. Celou dobu jsme šli po lení cestě, která vede přímo vedle rybníka a Ejmi tak mohla kdykoliv do vody, která byla docela čistá. Pak jsme vyšli na louce, kde jsme si na chvilku sedli, napili se a snědli svačinu :). Ejmi si kupodivu lehla taky, přes to, že byla na volno. Asi už jí taky docela bolely nožky. Když jsme došli zase na náměstí, zjistili jsme, že máme ještě dost času do příjezdu dalšího autobusu, a tak jsme si sedli na zahrádku restaurace a dali si pití. Hodná servírka přinesla Ejmince misku s vodou. Cesta autobusem zpátky byla už trošku živější, protože Ejmi moc nechtěla sedět. Pak jsem si ji ale vzala k sobě k okýnku a ona na mě skočila předními packami a koukala se z okna. :)

Na tomhle výletě jsme byli celkem 4 hodiny, počasí bylo super a moc se nám to líbilo!!

 

Oslava prvních narozenin-26.3.07                                      Foto   
Tak tenhle víkend jsme věnovali Ejmi. V pondělí 26. má narozeniny. My jsme je ale oslavili už o víkendu. V sobotu jsme s mamkou udělaly dort.
 
RECEPT
 
 suroviny: Maso ( nejlépe mleté maso pro psy), rýže, zelenina, bílý jogurt (kyselý),  piškoty a další dobroty na ozdobení
 
množství nemůžu napsat, záleží na hmotnosti a velikosti psa
 
postup: Dáme vařit maso. Pokud máme maso v celku, nejdříve uvaříme a pak nameleme. Dále dáme vařit rýži. Když je skoro hotová, přidáme mraženou zeleninu. Rýži je lepší nechat trochu rozvařit, aby potom držela tvar. Poměr masa a rýže je nejlepší 1:1. Pokud není maso mleté, ale nakrájené, je lepší přidat víc rýže. Pak smícháme rýži a zeleninu s masem. Směs pak dáme do dortové formy nebo mističky a pořádně umačkáme. V misce to necháme vychladnout. Po vychladnutí vyklopíme misku na talíř. Jelikož jsme nechali rýži rozvařit, měl by teď dort vydržet ve tvaru misky nebo formy. A teď už zbývá jen dort ozdobit. Já jsem použila kyselý jogurt jako polevu a piškoty, granule a tyčinku z buvolí kůže na ozdobení. Granule jsem zvolila jiné, než má Ejmi normálně, aby to pro ni nebylo tak obyčejné. Místo tyčinky jsem na focení zapíchla do dortu svíčku.

Dort jsem ozdobila až v neděli, aby se nerozmočily piškoty. A pak už jsme měli oslavu. Všichni jsme Ejmince popřáli a předali dárky. Dostala balónek, pískací hračku, uzené sušené ouško, kostičku, piškoty a kartáč. Všechny dárky si sama rozbalila. Pak dostala půlku dortu. Ten zblajzla za pár vteřin a chtěla přidat. My jsme jí ale druhou půlku nechali na druhý den. Oslava se povedla a Ejmi byla nacpaná jako koule.

 

 

   

 

Návštěva Apolenky-3.2.07                                                           

Přijaly jsme pozvání Novozámských, jet se podívat za Apolenkou a seznámit se s jejich dětmi při příležitosti jejich narozenin. Mají tři děti: Ester(15), Adam(17) a Dominik(12). Měly jsme přijet v jednu hodinu. Do Českého Meziříčí, kde bydlí, nás vezl taťka. Dostali jsme přesné instrukce na cestu, a tak jsme to celkem bez problémů našli. Když jsme přijeli, Apolenka byla zavřená a pan Novozámský byl venku. Přivítal nás a pustil Api. Té se ze začátku nelíbil vetřelec na dvoře, ale po chvíli se uklidnila a začali se s Ejmi honit a skákat kolem sebe. Pak jsem se šla do domu seznámit s dětmi a holky jsme nechali venku blbnout na zahradě. Pak jsme šli všichni ven. Eminka se všem líbila. Rozhodli jsme se vzít je na procházku. Jelikož zdejší okolí neznám, nechala jsem se vést. Došli jsme na volné prostranství, kde bylo jen pole, louka a polní cesta. Na loukách byly velké kaluže vody, ve kterých se holky pěkně vylítaly a vyválely, takže vypadaly jako čuníci. My jsme si cestou povídali. Zjistila jsem, že se do Meřiče přistěhovali asi před 7 lety z Hradce Králové, kam ale pořád chodí do školy. Po návratu k domu jsme holky ještě vylítali na zahradě a pak je tam nechali a šli dovnitř. Tam už to probíhalo jako na každé narozeninové oslavě. Občas jsem se šla podívat ven, jestli tam Ejmi ještě pořád je. Většinou někde ležely, protože je Procházka pěkně zmohla. Na Ejmi bylo vidět, že se jí tam líbí a že je s Apolenkou ráda. Pak už ale byly najednou 4 hodiny a my musely domů. Taťka zase přijel, my jsme se rozloučily a jely jsme. Ejmi byla celá hrooozně špinavá od bahna, unavená, ale spokojená. Celý výlet stál za to a doufáme, že se ještě někdy potkáme.

 

 

   

 

 

Výlet do zámeckého parku Opočno-27.1.07                         Foto  

Na procházku do zámeckého parku v Opočně jsme se vypravily já, Ejmi a naše kamarádka Vendy. Do Opočna jsme dojely autem a pak vešly do parku. Nejdříve jsme obešly všechny rybníky. Ejmi byla chvilkami na vodítku a chvilkami na volno. Na volno když s Vendy blbnuly ve sněhu s klackem a na vodítku když šel oklolo nějaký pes nebo když jsme šly okolo rybníka, kde plavaly kačeny. Po obkroužení rybníků jsme se vydlay nahoru po srázu kolem plotu obory. Došly jsme zase zpátky k rybníkům a odtud už jsme se chystaly domů. Pak mě ale napadlo, že když jsme v Opočně, mohly bysme Ejmince ukázat cvičák, který je od zámku jen kousek. Na cvičáku jsme bláznily s Ejmi a Vendulce jsme ukázaly chůzy přes kladinu a skákání. Celá procházka byla skvělá. Všechny jsme byly unavené a vyfoukané větrem. V Opočně jsme byly 2 a půl hodiny.