Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

-novinky 2007-

                                         •říjen-prosinec                                     

 

 

7.10.07-cvičák

Dneska jsme se, na prvním říjnovém cvičáku, zaměřili na zkoušky ZZO, které nás čekají už v listopadu. Celý trénink probíhal, jakoby jsme dělaly zkoušky.

Celý článek najdete ve výcvikovém deníčku!!!

 

7.10.07-odpolední procházka

Dneska jsme už na začátku procházky s Ejminkiu potkaly Veronka a jeho páníčky, a tak jsme se k nim připojily. Procházka to byla dlouhá, ale hezká. Prošli jsme se po loukách a kolem lesa. Ejminka se s Veronkem proběhla, ikdyž jeho občas zajímaly víc myšky. Potkali jsme cestou taky obrovskýho pejska Kima, Českého saňového psa, se svým páníčkem. Domů jsme přišly unavený obě. :)

FOTO

24.10.07Obrazek

Frydulka, naše morčátko, zemřela. Bylo jí skoro 5 let.  

 

 

1.11.2007

Dneska začalo finále soutěže o nej pejska, ve které Ejmi soutěží už od 17 září! Dostala se až do finále, a tak nám držte palečky! Hlasovat můžete TADY

3.11.07

Dneska jsem Ejminku vážila a měřila.

Ejmi-52 cm v kohoutku-25 Kg

Obrazek

FOTO

 9.11.07

Dneska jsme hned po škole, měly s Ejminkou mimořádný výcvik na cvičáku, kvůli zkouškám, které máme už za 14 dní.

Celý článek najdete ve výcvikovém deníčku!!!

FOTO

11.11.07

Na dnešek byly na cvičáku naplánované zkoušky IPO, tak jsme se tam vypravila, abych okoukala, co mě tak asi za týden čeká. Počasí ale kynologům ani pejskům nepřálo. Ráno začalo chumelit a stopy zapadaly sněhem. Proto na nich vypadla většina účastníků a do poslušnosti a obran postoupili jen 3 nejlepší. Na poslušnosti začalo ke sněhu ještě foukat, a tak během půl hodiny napadlo přes 10 cm sněhu. Poslušnost ale zvládli všichni. Pan rozhodčí přihlížel k tomu, že fouká a sněží. Občas si nějaký pejsek nechtěl sednout nebo lehnout. Všichni se postupně chodili ohřívat do klubovny, protože byla opravdu strašná zima. Všechny, co dneska zkoušky dělali, opravdu obdivuju.

Doufám, že my budeme mít na zkoušky lepší počasí. Dohodli jsme, že pojedeme ještě trénovat v úterý a v pátek a pak už to záleží na osudu.

FOTO

Dneska napadl první letošní sníh. Ejmince se moc líbí a blbne a blbne. Proto jsme se taky ještě ráno před zkouškami, šly vyběhat na louku s aportem a odpoledne na procházku. Procházka byla super! Ejminka lítala ve sněhu a bylo na ní vidět, že je moc ráda. Zkoušela jsem i fotit, ale jelikož jsme šly k večeru, fotky nejsou nic moc. Najdete je TADY. Taky jsme dneska Ejmi dali přes vchod do boudy pytel, aby jí tam nešla zima a neutíkalo telíčko a dovnitř slámu. Teď už Ejminka spokojená a unavená tím sněhem spinká v boudě.

13.11.07

Dneska jsme s Ejmi absolvovaly další přípravu na zkoušky ZZO.

Celý článek najdete ve výcvikovém deníčku!!!

DO ZKOUŠEK ZBÝVÁ UŽ JEN 5 DNÍ!!!   

 

16.11.07

Tak tohle byl poslední trénink před naším dnem D. :) Teď už to záleží na osudu.

Celý článek najdete ve výcvikovém deníčku!!!

 

 18.11.2007-Zkouška základní ovladatelnosti

Dneska jsme s Ejminkou složily naší první zkoušku! Více o ní, se dočtete v našem VÝCVIKOVÉM DENÍČKU. Zkoušku jsme zakončily s 54 body(max.60 bodů)+PV!

Prospěla výborně!       

21.11.07

Jelikož máme teď po zkouškách už zase volněji. Můžeme se s Ejmi věnovat i výcviku ostatních věcí! Dneska jsme proto vyrazily trénovat na louku, včetně stop. Stopu jsem našlapala z párku. Dlouhá byla asi na 20 kroků. Ejmi docela začalo bavit stopovat, takže čmuchala jako blázen! Občas sice až moc rychle, tak jsem ji musela malinko brzdit, aby vyžrala všechny kousky salámu.

Na cvičáku nám také poradili, jak máme učit štěkání na povel.

Více se dozvíte ve výcvikovém deníčku!!!

28.11.07

Přihlásila jsem Ejminku do dalších dvou internetovch soutěží!

Ve Fufíkově Vánoční soutěži bojujeme o nejhezčí internetové stránky! Informace najdete TADY a hlasovat pro nás můžete TADY!!! Soutěžíme s číslem 65.

V soutěži o nejhezčí zimní fotku bojujeme s touto fotkou! Hlasování zatím nezačlo, ale podívat se můžete ZDE!!!

Obrazek

30.11.07

Dneska ráno nám zima připravila krásné bílé překvapení! Ráno Ejmi běhala jako šílená ve sněhu, protože už se u nás dlouho neukázal. Odpoledne jsme se malinko vrátily do dětství a šly jsme na sad sáňkovat. Ejminka za mnou běhala jako blázen nahoru i dolů. Potom jsme byly obě pěkně vyřízené.

31.11.07

Sníh dlouho nevydržel. Dneska už zase roztál a všude je mokro.

 

5.12.07-Mikuláš

Jelikož bydlíme na vesnici, oslavy Mikuláše u nás proběhly, jako každý normální den. Jen škoda, že už nemáme sníh.
 
9.12.07-Návštěva u babičky
Dneska jsem potřebovala odnést něco kamarádce, která bydlí v Dobrušce. A tak jsme to s Ejmi, přesto, že bylo šeredně, pojaly jako 3 km procházku. Ejmi se zase podívala do města a s Vendy jsme se kousek prošly. Na zpáteční cestě jsme se stavily u babičky doma, protože jsme využily toho, že k nám jednou na návštěvu a svezly se s nimi. Ejmi bya v bytě moc hodná. Hrála si s hračkami. Jen pudlíkovi Danče, která je u babičky doma vůdce, se to moc nelíbilo. Cestu domů zvládla Ejmi v pohodě, protože na auto je zvyklá.
 
12.12.07-Autobusem na cvičák

Jelikož na cvičáku se cvičí i ve středu, rozhodla jsem se, že tam pojedeme taky. Auto ale měla maka v práci, tak jsme musely autobusem.

Více se dozvíte ve výcvikovém deníčku!!!

 
14.12.
Dneska Ejmi začalo další hárání...ach jo..
 
14.12.07-Kalendář Můj-Labrador
Tak deska nám konečně přišel poštou balíček, na který jsme tak dlouho čekaly!!!! Kalendář jen s retrívry, který jsme si objednaly na „našem“ webíku Můj-Labrador. A i Ejmi zaujímá jedno místečko v tomhle krááásném kalendáři!!! Pokusím se ho nafotit a pár fotek vám sem dám. :)
 
16.12.-Cvičák

Dneska, přesto, že se Ejmi hárá, jsme ještě jely na cvičák. Cvičily jsme až jako poslední, abychom „nerozhodily“ ostatní pejsky. Ejmi cvičila docela dobře. I obrana ve skupince docela ušla.

VÁNOCE

Konečně jsou tady! Vánoce, na které jsme se těšily. Už nemusím do školy, takže jsme teď s Ejmi víc spolu. A navíc mám úžasnou novinku! Přemluvila jsem celou rodinku a Ejminka bude svoje druhé Vánoce slavit s námi doma v teplíčku a u vánočního stromku. Jen škoda, že ani její druhé vánoční svátky nebudou bílé. Ale pořád doufáme, že se to do zítra (do štědrého dne) spraví a že začne sněžit.

Ať už bez sněhu nebo sním přejeme Všem našim čtenářům, kamarádům a jejich čtyřnohým miláčkům krásné a veselé Vánoce a celý příští rok 2008.

Obrazek

21.12.07

Rozhodla jsem se, že budeme s Ejmi chodit běhat. V zimě totiž Ejmi plavat nemůže a procházky jsou pro ni docela málo. Potřebuje trošku víc pohybu. A mě běhání neuškodí už vůbec. Dneska jsme byly poprvé a bylo to vážně super. Běžely jsme okruh přes les. Je to asi 3 Km dlouhá trasa krásnou přírodou. Ejmi běžela hezky. V lese ani neutekla a celou dobu se mě hezky držela. Běhání nás začalo bavit, takže zítra jdeme zase. 

22.12.07

Běhat jsme byly a bylo to fajn, jako vče

24.12.07-Štědrý denObrazek
Tak od rána byl u nás blázinec. Zdobení stromečku, vaření a připravování na Štědrý
večer. Odpoledne po obědě jsem šla s Ejmi na procházku, aby byla na večer trošku unavená. Procházka byla pěkná, ale hezčí by byla, kdyby bylo bílo. Ale třeba se ještě dočkáme. Každý rok na Vánoce, chodíme večer před večeří na procházku po naší vesnici. Šli jsme i tentokrát, a s Ejmi.
 

Letos s námi trávili Vánoce i babička s dědou. A tak, když přijeli, šli Obrazekjsme večeřet. Kapr, klobása, bramborový salát, hrachová polévka a hubník, jako každý rok. A po večeři přišel na řadu největší dárek pro mě. Ejmi mohla být s námi. Otřela jsem jí packy a nasadila kalhotky, protože se zrovna hárala. Položila jsem jí na její, už předem připravené místečko a mohly se začít rozbalovat dárky. Dostalo se i na Ejminku. Celý večer bylaObrazek strašně moc hodná a šťastná, že může být s námi. Ležela na dece. Chvilku spala, chvilku si hrála s novým uzlíkem nebo žvýkala kostičku z buvolí kůže. Když se rozbalil poslední dárek, odvedla jsem jí spinkat zase zpátky do boudy, protože už byla oravdu hodně unavená. 

Vánoce s Ejminkou byly opravdu krásné!

 

 FOTO

Tak tady máte pár naskenovaných týdnů, z našeho nového Retrívřího kalendáře. Některé pejsky určitě poznáte. Určitě se vám kalendář bude moc líbit.

MALÁ UKÁZKA

Na další rok je plánováno celou akci opakovat, takže pokud byste si chtěli takový kalendář koupit, musíte sledovat dění na webíku Můj-labrador.

www.muj-labrador.cz

Kalendáře je možné sehnat pouze na objednávku, protože nejsou volně prodejné. A kdo by v něm chtěl mít pejska pro rok 2009, stačí nafotit vašeho retrívra v akci a ve správnou dobu ty nejlepší z nich poslat na tu správnou adresu. Všechno se dozvíte na ML.

Kalendář na rok 2009 bude mít název RETRÍVŘI V AKCI.

31.12.07-Silvestr

Silvestr u nás proběhla vlastně jako každý jiný den i noc. Jelikož bydlíme v malé vesnici, skoro nikdo tu nedělá ohňostrohj, takže Ejmi se neměla čeho bát a v klidu spinkala v boudě.

Tak sníh u nás nevydrřel ani na Vánoce ani na Sylvestra. Máme tu bahno a prší. Vážně báječná zima. FUJ!