Jdi na obsah Jdi na menu
 


-novinky 2009-

                                         •leden-březen                                     

2.1.2009

A máme tu nový rok! Silvest jsme přežily. Sice jsem nebyla doma, ale u nás je vždycky klid, takže se o Ejmi nemusím bát. :-D

 

Dneska nám napadl slabý poprašek sněhu a tak jsme samozřejmě vzaly na procházku foťák.

 

Fotky jsem umístila do fotogalerie, kde jsem udělala místo pro fotky z roku 2009 stejně jako v akcích. Všechny novinky z roku 2008 jsem přesunula do novinek starších(odkaz dole).

 

Na zítra chystáme veliký výlet směrem k horám. Tak uvidíme, jak se nám povede!

 

4.1.2009

Článek o našem výletě si můžete přečíst v akcích...fotky ve fotogalerii.

 

8.1.2009 navštívilo naše stránky 7 000 lidí! Děkujeme...a jen tak dál. :-D

 

9.1.09

Zima! Zima! Zima! Asi tak by se to dalo shrnout! Je tu první pořádná zima v Ejmině životě. Teploměr ukazuje teplotu okolo -10°C a sněhu máme stále 30 cm. Procházky jsou sice krásné...zasněžená příroda, omrzlé stromy...bílé cesty, ale má to is voje nevýhody. Ejmi na procházkách "omrzá" :-D Má bílé fousky a pod bradou se jí dělají rampouchy. :-D Zimu si ale užívá a dovádění ve sněhu taky. Boudu má pořádně zateplenou...a v ní teplou deku a starý spacák. Přede dveřmi novou boudičku, ve které se vždycky zachumlá a je jí dobře, takže zima jí určitě není. ;-)

 

Zima je prostě krásná, ale už aby byla pryč. :-D

 

agilyty teď necvičíme..na sněhu se to nedá.. :-D a v neděli nejedeme ani nacvičák-kvůli hárání

 

16.1.09

Tak po týdnu opět aktualizace. Vlastně toho moc nového není. Počasí stejné..sněhu si užíváme až až. Dokonce občas chodíme sáňkovat! Sníh už nám ale prý dlouho nevydrží, tak si to přeci musíme užít! :-D Také jsem odeslala přihlášku na LVT do Brna. Letos pojedeme už potřetí! :-)

 

Jinak díky Ejmince jsem dostala jedničku ze slohu! Tématem byla Chvíle, na kterou nikdy nezapomenu...a těch mám s Ejmi spoustu.

 

Nové fotky ze dvou sněhových procházek-leden 09-ve fotogalerii

nové odkazy na kamarádky Molly, Glorii a Aidu a na chovatelské stanice kamarádů ze cvičáku Z Ledeckého vrchu a Stříbrný rybník

a ještě jeden malinký rekord-v sobotu 10.1.09 nás navštívilo 25 lidí !!!

 

25.1.09

Dnes konečně umrzl sníh, který už přes týden taje, a tak jsme se s Ejmi vydaly na delší procházku.(cca 10km). Svítilo sluníčko a procházku jsme si moc užily. Fotky najdete ve fotogalerii spolu s fotkami z procházky 17.1. za které děkujeme Vendy.

 

 

3.2.09

Dneska byl před námi velký úkol. STŘÍHÁNÍ DRÁPKŮ!!! Tohle je vždycky horor. Jelikož je Ejmi stříháme asi jen jednou za rok, tak to nemáme moc nacvičené a naše "histerka" u toho pěkně vyvádí! :-D Vzala jsem ji domů, abychom se venku neválely po zemi :-D a šla jsem na ni samozřejmě přes dobroty. Ale to samozřejmě platilo jen chvilku, takže to nakonec chtělo i trochu síly. Ale zvládly jsme to...a teď nás to čeká zase až za rok.

 

Upraveny odkazy na Maxe&Laru a na Denyho BC B&W

konečně jsem přidala odkaz také na Hiris Zwi-le-ro

 

7.2.09

Dneska odjíždím na týden na hory do Krkonoš, takže Ejmi bude v péči zbytku rodinky. :-D

 

15.2.09

Tak jsem zase doma! Přivítání s Ejmi bylo po týdením odloučení obrovské, a tak jsme hned vyrazily do závějí, aby se Ejminka vyblbla. Zima se u ná stále nevzdává a přes to, že ve čtvrtek tu prý bylo doslova jaro(všde tráva), tak dnes už tu zase máme 30 cm krásného prašánku.:-P

Jen co ještě vykoukne sluníčko, tak určitě nafotíme i nějaké fotky. Na sobotu máme naplánovaný výlet do Opočna, tak snad nám všechno vyjde i s počasím.

 

Jinak...týden na horách byl překrásný, ale i Ejmi se měla dobře, protože zbytek domácnosti pečlivě dodržoval pokyny a téměř každý den chodili aspoň na malou procházku. :-)

 

21.2.09

Konečně jedna volná sobota! A jak jsme ji s Ejmi strávily? Vydaly jsme se autobusem opět do Opočna...na procházku po zasněženém zámeckém parku! Tohle místo je jedno z našich nejoblíběnějších, a tak jsme si to pět pořádně užily. V parku jsme byly asi 2 hodiny a prošly všechny cestičky křížem krážem. Chvilku jsme si pohrály s dummy(které se z vodní hračky proměnilo na sněhovou :-D) a pak zase hurá na autobus. Škoda, že cesta netrvá déle, protože v autobuse Ejmi vůbec nepoznávám. :-) Jakmile vylezeme schůdky, stává se z ní rozumná, klidná a vyrovnaná psí slečna. Způsobně leží nebo sedí s hlavou položenou na sedadle a pozoruje okolí. Jako andílek. Asi moc dobře ví, že všichni cestující na ni koukají a dělá jí dobře(stejně jako mě), když slyší: "Jé. To je krásnej pejsek!" "A jak je hodnej!" :-D No prostě cestování zvládáme na jedničku. :-) Autobusem jsme dojely do Dobrušky a odtud jsme si procházku ještě protáhly přes kopec a hurá domů. Tam nás ale čekalo vyvrcholení dne!!! Nevěřila jsem svým očím, když jsem Ejmi vytahovala PRVNÍ LETOŠNÍ KLÍŠTĚ!!! To to teda začíná brzo!

Fotky ve fotogalerii.

 

do odkazů jsem přidala internetovou kamarádku Barušku

ve fotogalerii jsou i nové(staré :-D) fotky z Ejminčiny domácí návštěvy.. :-)

 

1.3.09

Tak po delší době přináším noviny. Bohužel ale ne moc veselé. Od té doby, co se jedna z našich klidných procházek proměnila v peklo, teď každý den řešíme celkem závažný problém. Ale začnu pěkně od začátku.

 

Procházka(26.2.) začala jako vždycky klidně...šly jsme s Ejmi lesíkem...ona pobíhala navolno okolo mě. Když jsme vyšly, najednou před námi stála smečka 3 rotwailerů.

 

Moc dobře je znám, protože patří jednomu pánovi z naší vesnice. Naštěstí bydlí až na druhém konci, takže kolem vůbec nechodíme, ale vím, že se rád napije a nikdy nic nechce řešit. Psy učí útočit na lidi a nebojí se poslat je na běžkaře a pod. Témeř pořád s ním jsou problémy. Pokud si na psy někdo stěžuje a k němu přijede policie..jednoduše zaplatí pokutu a víc se to neřeší. Nikdy nezaopatří pozemek tak, aby neutíkali a tak je to pořád dokola. Dlouho byl klid, ale poslední týdny se to vše rozjíždí nanovo. Tři rtw to už není žádná sranda. Jsou hodně zlí a ve smečce dokážou roztrhat srnu jako nic. Smečka je smíšená. Stará fena(vůdkyně), jedna mladá a velmi zlý pes.

 

No a i my jsme s nimi měly tu čest. Ejminu samozřejmě nenapadlo nic jiného, než se k nim rozběhnout. Já jsem ale zařvala asi tak hrozně, že se okamžitě vrátila a já ji připnula na vodítko. Jenže v tom se psi rozběhli k nám. Nevěděla jsem, co mám dělat, a tak jsem furt jen křičela a mávala kolem sebe vodítkem. Naštěstí se zastavili, a tak jsme se hned rychlým krokem vydaly domů. Celou cestu šli za námi a vypadalo to, jako kdyby naháněli kořist.  Nakonec jsme se nějak dostaly do vesnice a tak už jsem aspoň věděla, že při nejhorším můžeme vlézt někomu za plot, než utečou. Vůbec ale nevím, co bych dělala, kdyby se dostali až k nám a začali třeba útočit.

 

A tak se to teď všechno řeší. Pána jsme opět nahlásili na policii, ale bohužel jsem se dozvěděli jen to, že proti němu bude vedeno trestní řízení, ale výsledkem bude maximálně pokuta. Nikdy jsme se o tyto psy nijak nezajímali a já jsem si myslela, že ještě nikomu nic neudělali, ale teď se dozvídáme zajímavé věci. Jediní sousedé, které pán má, se psů bojí, protože jednoho z nich před dvěma lety pokousali. Bojí se o děti i o vlastní psy a dokonce se s ním i soudili. Ale jaký má asi výsledek soud s alkoholikem? Prostě to skončilo, jako spor dvou sousedů. Smečka je dokonce známá i v sousedním městě, kde se před ní lidé zavírají. Nejsmutnější je ale na tom to, že nejdříve by psi museli někomu něco udělat a až potom by řízení mělo nějaký pořádný výsledek. A tak teď raději ani nechodíme na procházky, kde se pohybují, i když procházky zrovna tam, byly naše nejoblíbenější a čekáme, co se bude dít.

 

aktualizována sekce výcvikový deníček :o) zde

konečně jsem taky upravila trošku chaotickou stránku Ejminých nemocí :o)

fotky žádné nové..čekáme na sluníčko =)

 

2.3.09

Dneska to vypadá, že se zima vzdává a nastupuje JAROOO!! Sněhu už je tu opravdu maličko a tak jsme se dnes konečně mohly po dlouhé době vydat na procházku po loukách. Sice jsou někde pořádně podmáčené, ale i přes to jsme si to užily. Vzaly jsme s sebou dummy a Ejmi se pořádně prolítala. Domů jsme to vzaly přes fot. hřiště, kde byla jedna ohromná vodní plocha a teprve tam si to Ejmi pořádně užila! :o) Aportek jsem jí házela do vody a ona celá šťastná probíhala kalužemi sem a tam. Sníh má ráda, ale až bude moct do vody, na to se těšila opravdu moc a bylo vidět, jak je šťastná. Doma jsme vytřely kožich, Ejmi dostala večeři a byla ten nejšťastnější pejsek. :o) :o)

 

14.3.09

Konečně na nás dnes vykouklo sluníčko, a tak jsme na krásné jarní procházce pořídily i pár fotek. Od té doby, co jsme si s Ejmi pořídily "bodyguarda" do kapsy-pepřový sprej :-), tak jsou naše procházky zase klidné, takže se vlastně všechno vrátilo do starých kolejí. :o)

Fotky TADY nebo ve fotogalerii 

Obrazek

  

Zítra odjíždím na týden na lyžák, takže Ejmi bude opět v péči rodinky, jako o jarních prázdninách.

 

Novinky ve výcvikovém deníčku ↑

 

22.3.09

Tak z lyžáku jsem doma. Přijeli jsme doslova ze zimy do jara, takže jsme s Ejmi hned vyrazily na procházku a vzala jsem i foťák. Ejmi byla jako střelená a bylo vidět, že už se těšila, až se pořádně proběhne. 

Dneska jsme byly ještě na cvičáku. A ikdyž to bylo opravdu narychlo, protože jsme spěchaly domů, Ejmi krásně poslouchala.

 

26.3.09-3.narozeniny

Dnešek byl pro Ejmi významný den. Oslavily jsme spolu 3. rok od jejího narození. Ejminku jsem otřela a narozeniny jsme oslavily doma. Už to pro ni byl takový malý dárek, protože domů moc nechodí a teď, když je venku tak ošklivě, tak vlastně vůbec.

 

Ejminko: Máme tě strašně moc rádi a přejeme ti spoustu zdravíčka, aby si tu s námi mohla být co nejdéle. :o) 

Obrazek

 

Obrazek

všechny fotky ZDE

ve fotogalerii najdete i zdokumentovaný 1. pokus o výstavní postoj :o) a i ostatní nové fotky