Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

-novinky 2007-

                                        •duben-červen                                      

PROCHÁZKA S DANČOU-14.4.07

Dneska k nám přijeli na návštěvu babička s dědou. Mají pudlíka Danču, která nemá Ejmi moc ráda, protože si s ní chce hrát, ale Dany už je stará tak vrčí a štěká. Poslední dobou si to ale mezi sebou  vyříkají a je pokoj. Dneska to bylo docela v pohodě, a tak jsem se rozhodla vzít je na společnou procházku. Obě jsem si vzala na vodítko a šly jsme. Holky si sebe vůbec nevšímaly a dokonce zastavovaly na stejných stopách a čuchaly spolu. Ejmi jsem pak pustila na polní cestě a Danču jsem si nechala na vodítku. Lidi na zahrádkách na mě koukali jako na blázna, že mám dva psy a ještě k tomu jednoho pudla a jednoho Láníka. Byla to docela sranda, ale jako DOGWALLKER bych se asi neuživila. J

 

CVIČÁK-16.4.07

Dneska jsme na cvičáku s Ejmi poprvé přešly Áčko. J Šikovná holka je to.

ŽEBY LÉTO??

Tak tohle počasí se nám s Ejmi líbí. Už skoro druhý týden je přes den okolo 20 stupňů. Každý den chodíme na procházky se zastávkami u potoka a na cvičáku je to taky hned veselejší, když je sucho a teplo! Na procházkách potkáváme nové kamarády. Ejmi se krásně skamarádila s vodícím psem Sonym, černým golden retrieverem. Tohle počasí je prostě SUPER!!! 

V LESE-23.4.07

Dneska jsme překonaly můj velký strach a protože bylo vážně krásně, vydaly jsme se na procházku do lesa. Ještě pořád se bojím, že Ejmi zase uteče. V lese jsou ale tak krásné procházky, že jsem se prostě rozhodla tam jít. Vzaly jsme to naší oblíbenou trasou a prošly jsme celý les Chlum po lesní cestě. Procházka byla krásná. Měla jsem oči na stopkách a nedovolila jsem Ejmi do lesa ani strčit čumák, aby nechytla nějakou stopu. Bylo teplo a tak Ejmi poslušně šlapala po cestě. Procházka byla super, Ejmi ani jednou neutekla, a tak jsem ji pak ještě vzala k potoku. :)

PROCHÁZKA SE SONYM-26.4.07

 

Dneska jsme v půlce procházky náhodou potkaly Sonyho se svojí náhradní paničkou. Nechali jsme pejsky chvíli proběhat a pak jsme se k nim připojili. Šli jsme trasu jako vždycky, stavili jsme se i u  potoka a pejskové se vyblbli.

Procházka se moc povedla!!

 

FOTO

PROCHÁZKA S LUCCY-29.4.07

Na dnešek jsme naplánovali seznámení Ejminky a Luccynky, fenku zlatého retrívra(s PP) mojí kamarádky Báry. Holky přišly pěšky z Dobrušky až k nám a od nás jsme šly na procházku na Trojici. Jelikož je Luccy už starší paní(6 let) nechtěla si s Ejmi moc hrát a tak byla procházka docela klidná. Ejmi kolem L. poskakovala a vyzívala ji ke hře, ale Luccy se nechala vyzvat jen párkrát! Asi v půlce cesty se naší nové kamarádce udělalo špatně, protože nedávno měla problémy s žaludkem a byla na kapačkách a teď moc nezvládá dlouhé trasy. Proto jsme každou chvilku dělaly zastávky aby se Luccy napila a odpočala si. Procházku jsme ale nakonec zvládly a moc se nám líbila!!

Luccy jsme přidaly do kamarádů.

FOTO

RYBNÍK BROUMAR-7.5.07-13 měsíců

Už dlouho jsme s taťkou plánovali, že obejdeme celý rybník Broumar, který je v 5 Km vzdáleném Opočně.Dneska jsem měla prázdniny a tak jsme toho využili, sbalili svačinu, věci pro Ejmi a vyrazili.Výlet jsme spojili taky s první jízdou autobusem Ejmi. Na nádraží byla moc hodná a čekala s námi v klidu na autobus. Před nástupem jsem jí nasadila náhubek. V autobuse byla Ejmi tak strašně hodná. Ani jsem to nečekala! Bylo to asi taky tím, že byla trošku naštvaná, že má tu divnou věc na čumáčku a nemůže oblizovat všechny lidi okolo. Vystoupili jsme na náměstí v Opočně, koupili si zmrzlinu a vydali se k rybníku. Ten jsme si celý obešly. Celou dobu jsme šli po lení cestě, která vede přímo vedle rybníka a Ejmi tak mohla kdykoliv do vody, která byla docela čistá. Pak jsme vyšli na louce, kde jsme si na chvilku sedli, napili se a snědli svačinu :). Ejmi si kupodivu lehla taky, přes to, že byla na volno. Asi už jí taky docela bolely nožky. Když jsme došli zase na náměstí, zjistili jsme, že máme ještě dost času do příjezdu dalšího autobusu, a tak jsme si sedli na zahrádku restaurace a dali si pití. Hodná servírka přinesla Ejmince misku s vodou. Cesta autobusem zpátky byla už trošku živější, protože Ejmi moc nechtěla sedět. Pak jsem si ji ale vzala k sobě k okýnku a ona na mě skočila předními packami a koukala se z okna. :)

Na tomhle výletě jsme byli celkem 4 hodiny, počasí bylo super a moc se nám to líbilo!!

FOTO

15.5.07 

Dneska nám s Ejmi přišel objednaný stan, který potřebujeme na tábor! Je super!

22.5.07

Dneska se Ejmi začala podruhé hárat! Zatím nekrvácí, jen je napuchlá! Nejhorší ale je, že nechce žrát!!!

27.5.07

Dneska už Ejmi kape krev a dokonce přišel první nápadník. Zrovna jsme byly na procházce, ale prý obcházel dům a čuchal. Byl to ratlík Brit od sousedů z vesnice!

 

1.6.07

Tak dneska nám Brit vlezl až na zahradu! Naštěstí jsme si všimli včas, a tak jsme zabránili nehodě. Brit prolezl pod bránou. Natloukli jsme tam s tátou prkna, takže to už snad bude v pohodě!

 

25-27.5.07

Tak tenhle víkend jsem byla na výletě se školou. Ejmi to ale zvládla v pohodě a ani prej nezlobila a nekňučela! 

29.5.07

 

Byly jsme s Ejmi přijaté na letní výcvikový tábor pro děti do 15 let se psy. Moc se Těšííííme!!!

 

9.-10.6.07-Stan

 

Tak na tenhle víkend jsme si s Ejmi naplánovaly, že vyzkoušíme spaní ve stanu, abychom byly připravené na tábor! Stan jsme postavily už v pátek. Ejmi moc pomáhala a to tak, že nosila pryč kolíky nebo si lehala na plachtu! Pak, když jsem ji asi po 10 napomínala si lehla a jen chytře pozorovala tak, jak to labíci umí nejlépe!!

noc z pátku na sobotu-8.-9.6.07

Věděla jsem, že první noc nebude nic moc, ale že bude takhle dramatická jsem nečekala! Večer kolem desáté hodiny jsme se sebraly a šly se uložit do stanu. Ejmi jsem tam dala deku a hned ze začátku řekla místo! Ejmi si opravdu poslušně lehla na deku a už to vypadalo slibně, ale potom něco uslyšela venku. Začala štěkat, protože neviděla co se děje a byla z toho trochu nervózní. Přeci jen jsme spolu spaly poprvé. Pustila jsem ji tedy ze stanu, aby se podívala co to bylo a pak jsme se zase vrátily. To už se ale Ejmi nechtěla uložit a pořád čuchala a přelézala mě! Zkusila jsem dělat, že spím a myslela jsem si, že jí to třeba napadne a taky bude spinkat, jenže když jsem otevřela oči abych se podívala co dělá(bylo ticho), tak Ejmi seděla přede mnou a nakláněla hlavičku na stranu. Kačka říká, že hlídala, jestli dýchám. :)

Asi o půl dvanácté se ale Ejmi znovu rozštěkala. Zase jsem ji musela pustit, protože jinak by asi zbořila stan. Došla mi trpělivost a zavřela jsem ji do voliéry. Já sama jsem se vrátila do stanu a každá jsme byla ve svém. Ejminka se krásně uklidnila a myslela jsem si, že si zalezla do boudy a spinká, ale asi za 10 minut začala kňučet, protože věděla, že já jsem ve stanu. No a tak jsem si ji zase vzala k sobě! Ejmi, jakoby už věděla co se děje a  co po ní chci, si lehla mezi mě a stan, natulila se mi na záda a spinkala až do rána. Pak mi asi o půl 6 oblízala obličej, jako že už mám vstávat, a tak jsme vstávaly.

noc ze soboty na neděli-9.-10.6.07

Doufala jsem, že druhá noc už bude lepší a taky BYLA!!! Šly jsme spinkat asi o půl 11. Ejmince sice dlouho trvalo, než se ložila(přelézala mě, blízala mě, chtěla si hrát a válela se po stanu), ale pak si lehla a bylo to super. Spaly jsme do půl 6, protože jsem musela brzo vstávat, ale druhá noc byla o moc lepší a klidnější. Ejminka vůbec neštěkala a už nebyla tolik nervózní.

Takže jsem moc ráda, že jsme si to natrénovaly. Příští týden budeme pokračovat. Ejminka se ani jednou nepočůrala ve stanu a byla vlastně hrozně hodná.   

13.6.07

Dneska Ejmince skončilo hárání. Zvládli jsme to v pohodě! By la moc hodná, na procházkách snad ještě hodnější, než jindy! Jako na povel začala zase žrát, a to krásně, a tak jsem moc ráda!

 

Objednali jsme přes internet kolík na uvázání psa. Potřebujeme ho na tábor, abychom mohli pejsky občas uvázat ke stanu! ;)

 

NÁVŠTĚVA VETÍKA

Dneska jsme jely na kontrolu a přeočkování k našemu vetíkovi. Ejmi vešla do čekárny docela v pohodě. Tam už seděl jeden starší pár s boxerkou Bárou. Když Ejmi pochopila, že si s ní nemůže hrát, vklidu seděla nebo ležela. Na řadu jsme přišly brzo, protože v ordinaci byli jen lidi s kočičkou a my jsme šly na řadu hned po Báře! Pan doktor Ejmi přeočkoval, prohlédl oči, zuby, uzliny a břicho a zeptal se nás jestli je všechno v pořádku. My jsme samozřejmě řekly, že jo. Pak ještě Ejmi udělal pedikůru pátých drápků, při čemž ho Ejmi málem celého oblízala. Bya ale moc hodná. Pak jsme ještě dostaly 3 prášky na odčervení, ketré máme podat za čtrnáct dní.

Ejmi váží 25 Kg a je zdravá!!!

14.6.07-Procházka k vodě

Byly jsme s Ejmi na super procházce. Vydaly jsme se spolu vykoupat do naší oblíbené zátoky v potoce. Sbalily jsme ručník, tenisák, vodítko a plavky a šly se zchladit, protože bylo opravdu hrozné vedro. Na břehu jsme si udělaly základnu a nejdřív šly plavat. Zátoka je tak hluboká, že si tam pohodlně zaplavu i já a voda je čistá a krásně ochladí. Ejmi byla moc hodná. Už nevyváděla jako minulý rok, když jsem byla ve vodě, ale klidně plavala se mnou nebo se dívala ze břehu! Pak jsem jí házela tenisák a ona měla celou zátoku jen pro sebe. Poslušně ho nosila z vody a posilovala svaly plaváním. Moc se jí to líbilo a pořád mi balónek vrážela do ruky! Pak jsme se prošly po louce a vzaly to jako vždy přes Trojici. Na louce jsme trénovaly chytání míčku z dálky. Ejminku vždycky postavím, posadím nebo položím a popojdu dál. Pak jí hodím míček a ona ho chytá ve vzduchu a nosím mi ho. Trénovaly jsme i normální aport a poslušnost. Tentokrát můžu říct, že byla Ejminka opravdu poslušná!

 

16.-17.6.07

Tyhle dva dny jsme zase trénovaly spaní ve stanu.

 

noc z 16. na 17.6.-sobota-neděle

 

Spát jsme šly asi o půl jedenácté. Jelikož ale na stadionu, který je od nás vzdálený asi 1Km, slavili fotbalisté vítězství a dělali u toho hrozný rámus, nemohla Ejmi usnout a pořád kňučela, protože se chtěla jít ven podívat, co se to děje. Pak jsem ji teda pustila a ona si prošla celou zahradu. Pak se Ejmi konečně zklidnila a usnula. Ti jsem zase nemohla usnout já, protože se mi zdálo, že kolem domu někdo chodí. Nakonec jsem ale taky usnula a probudily jsme se až ráno cca o půl šesté.

FOTO 

17.6.07 Cvičák

Dneska jsme byly po třech týdnech na cvičáku. Nemohly jsme jít, protože Ejmi se hárala! Trochu jsem se bála, že Ejmi budou víc zajímat pejskové, které tak dlouho neviděla, a ne výcvik. Ejmi ale byla skvělá. Krásně chodila a udělala každý cvik. Pejsků si skoro nevšímala. U dlouhodobého odložení nás náš trenér pochválil, že jsme se zlepšily a že nám to moc jde. Dokonce řekl, že bychom mohly na podzim zkusit základní kynologické zkoušky!

 

noc z 17. na 18.6.-neděle-pondělí

 

Tak tahle noc byla zatím nejlepší ze všech. Jen co jsme asi v deset hodin vlezly do stanu, tak si Ejmi lehla a byla v klidu. Nejdříve ležela v rohu, a pak se postupně posouvala(nenápadně), až měla hlavu na polštáři vedle mé. :) Pak usnula a spinkala klidně až do čtvrt na šest. Chvilku jsme se ještě vyvalovaly a v šest jsme vstávaly, protože já jsem musela do školy!

 

21.6.07

Dneska jsme s sebou na procházku vzaly i kamarádku Báru a poprosily ji, aby nás vyfotila při výcviku. Bohužel ale začalo pršet. Pár fotek máme, ale mají horší kvalitu. Ejminka chodila docela dobře, ale na videích z výcviku vidíme, co musíme ještě dopilovat.

 FOTO

víkend 23.-24.6.07

Tenhle víkend se nám opravdu vydařil. Počasí bylo akorát(ani teplo ani zima a hlavně nepršelo). Celý víkend u nás byla Bára. V noci ze soboty na neděli jsme spaly s Ejminkou ve stanu. Byla moc hodná. Ze začátku si jen chtěla hrát, ale pak si lehla a spinkala. Vstávaly jsme v 7 hodin, abysme stihly cvičák, na který s námi jela i Bára. Tam na nás čekalo obrovské překvapení. Trenér řekl, že si můžeme jít zkusit stopu. Ještě nikdy jsme nestopovaly, a tak nám nejdřív všechno vysvětlil, a pak jsme si mohly kousek stopy zkusit.

 

Nejdřív se zapíchne kolík vedle levé nohy a pod každou nohu se dají kousky na kostičky nakrájeného salámu. Ten jsme neměly, a proto jsme použily piškoty. Kousky se dají pod každou patu i špičku. Potom se vykročí pravou nohou a pod patu se opět vloží kousek pamlsku. Kroky se dělají spíš menší. Tak se pokračuje až je hotová celá stopa. Nám pro začátek stačilo asi 10 kroků. Na konec se vždy dá buď víc pamlsků nebo nějaká jiná odměna.Odcházet se musí obloukem kolem stopy, aby se neponičila.

 

Začíná se u kolíku. Pejsek by se měl posadit. Pak řeknete stopa a pes by měl postupovat po cestičce z pamlsků až do konce. My, jelikož se teprve učíme a Ejminka vůbec neví, co se po ní chce, jsme to trénovaly tak, že jsem Ejmi ukazovala každý kousek piškotku a pořád opakovala Ejmi hledej stopičku, stopa... Když pejsek dojde na konec, měl by nález předmětu(v našem případě taštičku s pamlsky)ohlásit zalehnutím. Ejminku stopa samozřejmě bavila, protože se mohla krásně najíst. :) Pak už jsme se jen dívaly na ostatní, jak stopují a jak to má vypadat.

 

Když bylo dostopováno šli jsme zase do areálu, kde jsme zažily další šok. Poprvé v životě jsme měly jít cvičit s dospělými. Ty trénuje hlavní trenér a necvičí najednou, ale po jednom. Všichni ostatní se dívají a psy mají zavřené. Když jsme přišly na řadu, měly jsme jít nejdříve na dlouhodobé odložení. Ejmi jsem odložila mezi dva kolíky a odešla jsem asi 20 m. Měla jsem zůstat zády a Lenka kontrolovala Ejmi, jestli leží, neplazí se a nebo něco nečuchá. Odložení nám v poslední době docela šlo, ale dneska Ejmi docela vyváděla. Posunovala se a čmuchala všude okolo. Bylo to o dost delší než jak trénujeme my. Pak přišla na řadu chůze. Ta nám docela šla. Ejmi se v rámci svých možností na mě dívala. Trenér mi jen řekl, že by měla chodit blíž a rychleji reagovat na otočky a zatáčky! Aport Ejmi donesla, ale nechtěla ho předat. Skupinku zvládla v pohodě. Všichni nás docela chválili, ale já jsem věděla, že to rozhodně nebylo to nejlepší, co jsme mohly předvést. 

 FOTO

Výcvik skončil asi v 11 hodin a my jsme se šly pěšky projít do zámeckého parku v Opočně, který je od cvičáku opravdu kousek. Ejmi byla moc hodná. Vykoupala se v rybníku a nosila nám tenisák. V parku bylo opravdu krásně.

 FOTO

Když jsme přijely domů, Ejmi si trošku odpočala a už jsme zase jeli pryč. Protože bylo opravdu vedro, vyrazily jsme na nedaleký písák v Rašovicích. Vybraly jsme písák, aby se mohla koupat i Ejmi. Voda byla krásně čistá a prostředí krásné, ale bohužel byl zákaz koupání psů. Pak jsme ale viděly, že i jiný pes se v písáku koupe, tak jsme tam Ejmi pustily. Nikdo ám nic neřekl, tak jsme se koupaly s ní. Byly jsme tam asi 2 hodiny a krásně jsme se vyblbly! Domů jsme přijely krásně unavené, ale celý víkend jsme si báááječně užily! Viď Baru? :)

 FOTO

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář